Poraz u prvom meču polufinalne serije
slika 19.03.2017. 11:04 h
Crvena Zvezda savladala tim Budućnosti VOLI i povela u polufinalnoj seriji - 82:67

Crvena Zvezda  je odigravši čvrsto u odbrani, precizno u napadu upisala treći ovosezonski trijumf protiv Budućnosti VOLI.

Košarkaši Budućnosti VOLI su u prvoj četvrtini pružili otpor protivnicima, koji su tek trojkama Dženkinsa i Simonovića u 10. minutu uspjeli da ostvare prednost - 21:15.

U drugoj četvrtini košarkaši Budućnosti VOLI su uspjevali da se vrate, ali ne i da izdrže nalet domaćina u samom finišu ove četvrtine.

U seriji 9:2 odlični Ognjen Kuzmić je postigao 7, a Čarls Dženkins 2 poena za najveću razliku od +12 na poluvremenu - 43:31.

U uvodu drugog poluvremena razigrao se Marko Gudurić, koji je sa tri vezane trojke svom timu doneo ogromnih - 52:33.

Košarkaši Crvene Zvezde su održavali prednost sve do finiša ove četvrtine. Iako su košarkaši Budućnosti Voli zahvaljujući trojkama stigli do 60:49, domaći nisu dozvolili nikakvo iznenađenje i rutinski su meč priveli kraju.

Marko Simonović (3/5 za tri, 3/3 za dva) i Marko Gurudić (4/7 za tri, 3/4 za dva) sa po 18 poena bili su najefikasniji, Kuzmić je postigao 14 (5/5 za dva, a Čarls Dženkins 8 poena, uz 6 asistencija.

U poraženom timu Klasen je upisao 12, Nemanja Vranješ 11, a Suad Šehović i Boris Savović po 7 poena.

Izvor slike: ABA Liga