Budućnost VOLI u polufinalu Super Kupa ABA Lige
slika 20.09.2017. 21:00 h
Budućnost VOLI - Cibona 96:90 (27:21, 20:28, 20:23, 29:18)

Budućnost i VOLI je gubila razlikom od 10 poena u 29. minutu meča protiv Cibone – 58:68, ali je naša ekipa uspjela da se vrati i pobjedi ovu utakmicu rezultatom 96:90.  Naš tim će stoga igrati polufinale Super kupa Aba Lige, u kome će se suočiti sa pobjednikom meča Mornar – Partizan NIS.

Obje ekipe su postigle veliki broj trojki, ali je Budućnost VOLI bila bolja u odbrani. Naša ekipa je sredinom poslednje četvrtine ubacija tri uzastopne trojke, što ih je dovelo do ključnog vođstva, te su ovu četvrtinu riješili rezultatom 29:18.

Nikola Ivanović sa 19 i Danilo Nikolić sa 17 poena,  su odigrali odličnu utakmicu. Nemanja Gordić je postigao 16, uz 8 asistencija, dok je Filip Barović postigao 15 poena, uz 12 skokova.

Najefikasniji igrač tima Cibone bio je Ivan Novačić, sa 20 poena.