Poraz u finalu prvog Super kupa ABA Lige
slika 23.09.2017. 23:03 h
Budućnost VOLI savladana u finalu, Cedevita je osvajač premijernog trofeja.

KK Budućnost VOLI je zauzela drugo mjesto na premijernom izdanju Super kupa ABA Lige. Naš tim je u finalu poražen od strane Cedevite rezultatom 78:69 (21:2, 13:33, 22:16, 22:18).

Budućnost je na startu meča promašila 14 šuteva, te je prvu četvrtinu izgubila rezultatom 21:2.

Naš tim se vratio u drugom periodu, došlo je i do vođstva na poluvremenu, a osam minuta prije kraja finalnog meča rezultat je bio 58:58.

Međutim, Cedevita je napravila seriju 10:0, čime je  prelomila meč i postala osvajač prvog Super kupa ABA lige.

U našem timu istakli su se Nikola Ivanović, koji je postigao 20 poena (četiri trojke), Filip Barović sa 16 i Nemanja Gordić sa 12 poena.

U pobjedničkoj ekipi, najefikasniji su bili Andrija Stipanović sa 20, Demetris Nikols sa 19 i Kevin Marfi sa 18 poena.

Izvor slike: ABA Liga