Bez rješenja za dalekometnu paljbu Litvanaca
slika 07.11.2017. 19:00 h
Budućnost u 5. kolu Evrokupa poražena u Litvaniji od Lietkabelisa 86:79

Maksimalan učinak nakon tri kola u Evrokupu, pa drugi poraz zaredom - poslije poraza od Bajerna u Morači, Budućnost Voli je pognute glave napustila parket i nakon duela sa Lietkabelisom (86:79).

Plavi su u Litvaniji imali šansu nakon očajnog ulaska u meč, ali kada je bilo najpotrebnije ponestalo je snage, pa je domaćin upisao trijumf i sada je na istom učinku kao i naš tim (tri pobjeda i dva poraza)

Prva četvrtina protekla je u apsolutnoj dominaciji domaćina, bolje reći jednog igrača - Adasa Juskevičijusa. Bek Lietkabelisa pogodio je nestvarnih sedam trojki, naš tim u tim trenucima nije uspio da pronađe ni ofanzivno ni defanzivno rješenje, pa je semafor brzo ispisao ogromnih 30:6 za Litvance. Tek tada izabranici Aleksandra Džikića vezali su nekoliko dobrih napada, konačno je i Litvance "izdao" šut, pa je prednost počela da se topi.

Već do poluvremena zaostatak je prepolovljen, da bi nakon velikog odmora naš tim odigrao u skladu sa onim što radi na startu ove sezone - razigrao se Barović, a Gibson, Sead i Suad Šehović pogodili bitne poene iz daljine, da bi plavi u posljednju četvrtinu ušli sa +2 (63:61). Sa ogromnim šansama da upišu brejk nakon velikog preokreta.

Snage je međutim ponestalo, a Juskevičijus opet namjestio ruku i uz Peinersa i Kšištofa Lavrinoviča doveo domaćine do, mora se reći, zaslužene pobjede.

Najefikasniji u redovima Budućnosti bio je Barović sa 18 poena, Gibson je postigao 14, a Ivanović 12. Kod domaćina Juskevičijus je ubacio 31 (devet trojki), a Peiners 19.

Kompletnu statistiku utakmice možete pogledati OVDJE

Naš tim će u narednom kolu (srijeda, 15. novembar) gostovati ekipi Ređo Emilije. Prije toga (nedjelja, 19 sati) zakazan je derbi ABA lige protiv Cedevite u dvorani Sportskog kompleksa Verde.