I Partizan bućnuo u Moraču
slika 02.12.2017. 20:45 h
Naš tim u derbiju 10.kola Aba lige savladao Partizan 86:79

Derbi 10. runde ABA lige ponudio je dobru atmosferu, lijepu košarku i novi trijumf plavih - Budućnost Voli je srušila još jednog giganta -savladala Partizan i ostala na vrhu regionalnog takmičenja sa devet pobjeda i jednim porazom (od Igokee u drugom kolu).

Momci Aleksandra Džikića sjajno su otvroili meč - plavi su zahvaljujući raznovrsnom napadu i dobroj odbrani brzo došli do dvocifrene prednosti (12:2), ali je Partizan imao spreman odgovor. Nekoliko vezanih trojki i crno-bijeli su brzo uhvatili priključak, ćak i poveli na startu druge dionice (24:27). Razigrao se tada Nikola Ivanović, pa je naš tim brzo vratio dvocifrenu rekordnu prednost - na poluvremenu je bilo 55:43 za plave.

Za šuterski raspoložene crno-bijele trebalo je međutim više napora - nezaustavljivi Miler je predvodio prvaka Evrope iz 1992. godine do novog povratka u život i bilo je jasno na četiri ipo minuta do kraja (73:72) da nas čeka drama. Presudilo je međutim veće srce plavih i mirnija ruka u završnici - Morača je slavila još jednu veliku pobjedu.

Najefikasniji u redovima našeg tima bili su Nemanja Gordić sa 19 i Danilo Nikolić sa 16 poena,,dok se kod gostiju istakao Miler sa 22.

Kompletnu statistiku utakmice možete pogledati OVDJE.

Budućnost u narednom kolu gostuje ekipi FMP-a - meč u Železniku zakazan je za subotu u 21h. Prije toga plave čekaju obaveze u Evrokupu - u Moraču u srijedu stiže Hapoel Jerusalim. Utakmica počinje u 19h.