Poraz na startu druge faze
slika 03.01.2018. 20:37 h
U prvom kolu druge faze Evrokupa Budućnost Voli - Lokomotiva Kubanj 62:68

Poluvrijeme iz snova, pa pad u nastavku i na kraju poraz - košarkaši Budućnosti Volija nisu uspjeli da nadigraju velikog favorita,ekipu Lokomotive Kubanj na otvaranju druge faze Evrokupa, iako su u većem dijelu meča bili više nego ravnopravan rival.

Plavi su odigrali fantastično prvo poluvrijeme, u jednom trenutku imali i +15 (35:20) da bi na poluvrijeme otišli sa impresivnih 37:24. Perfektna odbrana karakterisala je igru izabranika Aleksandra Džikića, a najjači tim ovog takmičenja nikako nije uspijevao da pronađe rješenje za sjajnu igru Gordića i družine u oba pravca.

Znalo se međutim da ruski tim mora da pokaže reakciju i ona je stigla u trećoj dionici - za deset minuta ispisan je rezultat 26:9, proradio je šut za tri kao najjače oružje gostiju i minus je na ulasku u odlučujuću dionicu pretvoren u plus 4 (46:50).

A u posljednjih deset minuta u igri nerava naš tim je poklekao protiv nadahnutog favorita u samom finišu - presudila je trojka Kulagina za +5 na minut i 20 sekundi do kraja.

U redovima plavih najefikasniji su bili Zoran Nikolić i Nikola Ivanović sa po 12 poena, kod gostiju je blistao Rajan Brokof sa 15 poena.

Kompletnu statistiku utakmice možete pogledati OVDJE.

Naš tim u narednom kolu Evrokupa, 10.januara gostuje Cedeviti. Dva dana ranije plave čeka veliki derbi ABA lige protiv Crvene Zvezde u Morači.