Još jedan veliki trijumf - osvojen i Zagreb
slika 10.01.2018. 21:20 h
U drugom kolu Top 16 faze Cedevita - Budućnost Voli 75:78

Nakon Crvene zvezde u ABA ligi, pao je još jedan veliki rival, sada na evropskom parketu - Budućnost Voli je odigrala još jedan herojski meč i slavila u Zagrebu nakon trijumfa nad Cedevitom 78:75. U trećoj rundi Top 16 faze Evrokupa, plavi su zahvaljujući perfektnoj igri u trećoj dionici prije svega, upisali prvi trijumf u drugoj fazi.

Cedevita je od starta meča nametnula svoj ritam, otvorila meč sa 8:0 i tu prednost uz blage oscilacije održavala do poluvremena. A onda nakon odmora, kao da je na parket izašao drugi tim Budućnosti. Odbrana je zategnuta, napad proradio i prednost domaćina brzo je počela da se topi. Plavi su izgledali moćno, Cedevita nije mogla da zaustavi Gordića, Gibsona i družinu. I za deset minuta sa -9, tim Aleksandra Džikića stigao je do +7.

Trebalo je međutim samo završiti posao i plavi su naravno uspjeli u tome - jači nervi u uzbudljivoj završnici presudila je skupocjenom zagrebačkom timu.

Najefikasniji u redovima našeg tima bili su Nemanja GorDIć sa 18, po 16 su postigli Kajl Gibson i Sead Šehović. Kod domaćina se istakao tandem Nikols-Stiopanović sa po 13 poena.

Kompletnu statistiku utakmice možete pogledati OVDJE

Budućnost u 3. kolu, naredne srijede, dočekuje ekipu italijanskog Trenta. Prije toga plavi imaju teško gostovanje Mega Bemaksu u subotu, u okviru 16. kola ABA lige.