I Mega u nizu plave mašine
slika 13.01.2018. 20:48 h
U izuzetno zanimljivom meču 16.kola Mega Bemax - Budućnost Voli 83:94

Novo gostovanje i novi trijumf našeg tima - Budućnost Voli je u prvom meču 16.kola Aba lige savladala Megu Bemaks i učvrstila se na prvoj poziciji na tabeli regionalnog takmičenja. Izabranici Aleksandra Džikića meč u Sremskoj Mitrovici otvorili su loše,ali je nakon odmora sve funkcionisalo kako treba.

Plavi na startu nisu imali rješenje za pokretljivu odbranu domaćina, što je tim Dejana Milojevića znao da iskoristi i brzo se odlijepi na +8 (31:23). Nije to međutim uzdrmalo naš tim - serijom brzih napada, nakon vrlo dobro odigrane druge četvrtine stanje je do poluvremena vraćeno u normalu (49:51). A već od starta treće dionice kapiten Suad Šehović odvojili su se na +6 (56:61) i tu prednost su do kraja utakmice uz blage turbulencije, s obzirom na velike problem u skoku, održavali.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Nikola Ivanović sa 18, Nemanja Gordić je ubacio 17, dok se kod domaćina izdvojio Čančar sa 15.