Drama sa srećnim krajem za plasman u četvrtfinale!
slika 24.01.2018. 21:31 h
U 4. kolu Grupe G Top 16 faze Evrokupa Trento - Budućnost Voli 105:106!!!

Velika pobjeda na italijanskom tlu - u 4. kolu Grupe G Top 16 faze Evrokupa plavi su na sjeveru Italije, u podnožju Alpa, slavili nakon dva produžetka paklenog meča sa Trentom i sada se čeka trijumf Lokomotive nad Cedevitom u Zagrebu i naš tim može da slavi veliki plasman u četvrtfinale.

Naš tim je imao kontrolu igre i rezultata sve do uvodnih minuta treće četvrtine kada je nastalo pomračenje, pa je Trento serijom 17:0 iz zaostatka 44:52, stigao do +9 (61:52). Italijani su diktirali ritam pred odlučujuću dionicu.

Budućnost je međutim brzo odgovorila - trojke Ivanovića, Danila Nikolića i Gordića i brzo smo bili u egalu (69:69). Čekala nas je drama u dvorani Palatrento.

A u uzbudljivoj završnici regularnog dijela Budućnost je imala dvije meč lopte - Lendri je međutim promašio dva slobodnja bacanja, a Gordić u napadu nakon toga polaganje za veliki trijumf. Moralo se u produžetak.

U dodatnih pet minuta domaćin je diktirao ritam, imao prednost, ali je trojkom Gordića Budućnost stigla do 94:94 na 30 sekundi prije kraja. Uslijedila je dobra odbrana, pa koš Danila Nikolića za pobjedu. Makar se tako mislilo, jer je u dvorani u Trentu blokirao semafor na 3,9 sekundi prije kraja pa se nije znalo da li je koš postignut na vrijeme. Sudije su odlučile da nije, pa se igrao novi produžetak.

A tamo je Budućnost bila mirnija - pa je upisan još jedan veliki evropski trijumf. U junaka je izrastao Danilo Nikolić koji je pogodio dva bacanja sekundu prije kraja.

Najefikasniji u redovima plavih bili su Nemanja Gordić sa 23 poena i Nikola Ivanović sa 20, kod Trenta se istakao Toto Foraj sa 24 poena.

Kompletnu statistiku utakmice pogledajte OVDJE

Za naš tim debitovao je i Džastin Dolmen, posljednje pojačanje - upisao je 3 poena i 2 skoka za nešto više od 6 minuta u igri.

Plavi u narednom kolu (iduća srijeda, 18:30h) igraju protiv Lokomotive u Krasnodaru, prije toga (nedjelja, 13h) zakazan je crnogorski derbi protiv Mornara u okviru ABA lige.