Snažan otpor Lokosima
slika 31.01.2018. 20:16 h
U 5. kolu Top 16 faze Evrokupa Lokomotiva Kubanj - Budućnost Voli 77:66

Peta runda Top 16 faze Evrokupa donijela je drugi poraz Budućnosti - plavi su nakon velike borbe pali u Kubanju, Lokomotiva,inače ekipa koja ove sezone ne zna za poraz na evropskom tlu, je bila prejaka.

Budućnost je odigrala odličan meč, bez rezultatskog imperativa mučila domaćine tokom svih 40 minuta, dugo bila i u prednosti,ali je na kraju popustila...

Tim Aleksandra Džikića je imao i +8 (48:56) na ulasku u posljednju četvrtinu, ali su Lokosi furioznom serijom 21:2 (69:58) riješili sve dileme već sredinom posljednje dionice.

Najefikasniji u redovima našeg tima bili su Sead Šehović i Nikola Ivanović sa po 13 poena ,dok su se kod domaćina istakao Elegar sa 16.

Kompletnu statistiku utakmice možete pogledati OVDJE.

Plavi u posljednjem kolu ove faze Evrokupa dočekuju Cedevitu. Prije toga naš tim će u okviru ABA lige u mnogo važnijem meču gostovati vitaminima u Zagrebu.