Plavi propustili veliku šansu u Istanbulu
slika 06.03.2018. 20:10 h
U prvom meču četvrtfinala Evrokupa Darušafaka - Budućnost Voli 57:54

Tako blizu, a tako daleko - Budućnost Voli je poražena u prvom meču četvrtfinala Evrokupa na terenu velikog favorita za osvajanje ovog takmičenja - Darušafake. Naš tim je imao veliku šansu da napravi brejk u Istanbulu, ali je uzbudljivoj završnici ipak posustao - u meču sa malo poena izabranici Aleksandra Džikića poraženi su 57:54.

Domaćin je bolje otvorio meč, brzo stvorio razliku (16:9), ali je Budućnost imala spreman odgovor. Serijom 13:0 plavi su stigli na 22:16, da bi Darušafaka do poluvremena stigla do 27:26.

Ono što nije smjela da dozvoli Budućnost je dozvolila u trećoj četvrtini - napadački loših 10 minuta, uz propuste u odbrani i popularna Dačka je letjela na +11 na ulasku u posljednju dionicu (46:35).

Plavi su međutim imali snage da se još jednom vrate u meč - perfektna odbrana nije dozvolila domaćinu nijedan koš u pet minuta, na drugoj strani Danilo Nikolić je nosio plave i na tačno 4 minuta do kraja imali smo 46:46. Čekala nas je drama...

A u napetoj završnici domaćin je imao Vilbekina, koji je pogodio za 55:52, nakon čega je Ivanović promašio polaganje i meč je bio riješen.

Najefikasniji u našem timu bili su Ivanović sa 12, Danilo Nikolić i Gordić su postigli po 10, dok se kod domaćina izdvojio tandem Džonson (17 poena) i Vilbekin (16).