Ovjereno drugo mjesto, spremamo se za Cedevitu
slika 12.03.2018. 22:40 h
U posljednjem kolu ligaškog dijela Aba lige Budućnost Voli - FMP 87:64

Posljednji meč ligaškog dijela takmičenja Budućnost je završila pobjednički - naš tim je savladao FMP Železnik i na taj način obezbijedio drugu poziciju i prednost domaćeg terena u polufinalnoj seriji sa Cedevitom.

Plavi su se mučili u većem dijelu prvog poluvremena, bili u podređenom položaju, imali minus 9 (18:27), ali su do odlaska na odmor ipak znali da pokažu reakciju i najviše zahvaljujući uspješnom šutu za tri poena odu na pauzu sa dva poena prednosti 40:38.

Tik Aleksandra Džikića je u drugom poluvremenu bio na visokom nivou u oba pravca, pa je prednost iz minuta u minut rasla, a otpor protivnika slomljen. Na kraju treće dionice bilo je 66:52, vrlo brzo i 81:57 i priča je završena. Za goste iz Železnika povratka u život više nije bilo, postavljalo se samo pitanje konačne razlike.

Najefikasniji u redovima našeg tima bili su Nikola Ivanović sa 19 poena i Nemanja Gordić sa 16, dok se kod gostiju istakao Nenadić sa 17 poena.

Kompletnu statistiku utakmice možete pogledati OVDJE

Meč je inače počeo minutom ćutanja u znak sjećanja na bivšeg igrača Budućnosti Ljubomira Vujačića, koji je juče preminuo.