Pišemo istoriju,idemo u veliko finale!
slika 01.04.2018. 20:44 h
U majstorici polufinala ABA lige Budućnost Voli - Cedevita 72:57

Istorija je ispisana, Budućnost Voli je u finalu Aba lige - u izuzetno napetoj majstorici polufinalne serije regionalnog takmičenja plavi su uspjeli da nadvise Cedevitu.

Naš tim nije blistao u prvom dijelu, izabranici Aleksandra Džikića konstantno su jurili prednost gostiju koji su koristili svaku grešku plave čete. Najveću prednost tim iz Zagreba imao je na startu druge dionice kada je semafor u Morači ispisao 11:22. Tražilo se rješenje u napadu i kada je Ivanović dva puta pogodio sa istekom napada, a pridružio mu se raspoloženi Dolmen naš tim je stigao do 28:32 na poluvremenu. U drugom poluvremenu moralo je mnogo bolje, posebno u napadu.

Na krilima fantastične publike Budućnost je tokom treće četvrtine takođe bila u minusu, na minut do kraja tog dijela meča bilo je 40:46, da bi  Ivanović, Popović i Gordić pred ulazak u odlučujuću dionicu doveli naš tim na korak od preokreta (45:46).

A onda je uslijedila rapsodija u plavom - serija 19:2 za velikih 59:50 na nešto manje od pet minuta meča. Morača je eksplodirala, bili smo blizu istorije, blizu velikog finala!

A kada je Petar Popović na tri minuta prije lraja pogodio trojku za 67:50 fešta je mogla da počne!

Najefikasniji u redovima našeg tima bili su Popović sa 14, Ivanović je ubacio 13, a Lendri 11, dok se kod gostiju istakao Ukić sa 12.

Kompletnu statistiku utakmice možete pogledati OVDJE.