Veliki brejk u Beogradu, vodimo 1:0 u seriji
slika 09.04.2018. 20:45 h
U prvom meču finalne serije ABA lige Crvene zvezde - Budućnost Voli 76:80

Veliki brejk našeg tima u Beogradu - u prvom meču finalne serije plej-ofa Budućnost je savladala Crvenu zvezdu 80:76!

Plavi su odlično otvorili meč u dvorani Aleksandar Nikolić, zahvaljujući perfektnoj odbrani i raznovrsnom napadu imali u dva navrata sedam poena prednosti (0:7, 9:16). Sve je u tim trenucima funkcionisalo besprekorno, ali je domaćin imao spreman odgovor. Serijom 7:0 crveno-bijeli su na startu druge dionice stigli do 29:25, ali se na poluvrijeme otišlo sa 38:37 za izabranike Dušana Alimpijevića.

Zvezda je do najveće prednosti stigla odmah nakon velikog odmora - 47:39, ali se tim Aleksandra Džikića u jednom napadu nakon tehničke grepke klupi Zvezde i bacanja Gibsona vratio na 49:48. Znalo se da nas čeka 15 paklenih minuta i da će slaviit onaj tim koji bude pravio manje grešaka.

Zahvaljujući trojkama Popovića i Ivanovića, Budućnost je pred ulazak u posljednju dionicu imala +6 (57:63). Trebalo je izdržati nalete domaćina u posljednjih deset minuta, ali plavi su igrali svoju igru - na šest minuta do kraja stigli su do velikih +10 (61:71). Domaćin je odgovorio , stigao nas 72:75, ali plavi su znali da iskontrolišu vođstvo i slave.

Najefikasniji u našem timu bili su Nikola Ivanović sa 20 i Nemanja Gordić sa 18 poena, dok je kod Zvezde bolji od ostalih bio Omić sa 14 poena.

Kompletnu statistiku utakmice možete pogledati OVDJE

Drugi meč finalne serije igra se sjutra veče sa početkom od 18:30h u istoj dvorani.