Budućnost osvojila Bar u neizvjesnoj završnici
slika 24.04.2018. 20:23 h
U trećem kolu Erste Superlige Mornar - Budućnost Voli 83:85

Ni veliki problemi sa slobodnim bacanjima, ni motivisani domaćin, ništa nije moglo da zaustavi plave na putu do nove pobjede - u trećoj rundi Erste Superlige Budućnost je u derbiju kola savladala Mornar 85:83.

Naš tim je tokom većeg dijela prvog poluvremena imao apsolutnu kontrolu igre i rezultata, pa je na veliki odmor otišaosa prednošću od osam poena razlike (45:37). Barani nisu pronašli rješenje za raznovrsnu igru prvaka ABA lige, a plus je mogao biti i veći...

Ipak, domaćin je nakon pauze zaigrao mnogo energičnije, pa je uslijedila serija 16:2 i prednost za Barane od 53:47. Mićović je ubacio bitne poene, Nidam pokazao klasu, ali je Budućnost nakon nekoliko minuta praznog hoda smogla snage da odgovori.

Nikola Ivanović se razigrao pa su plavi zahvaljujući seriji poena sjajnog plejmejkera stigli na +7 (68:61) na startu posljednje dionice. Izabranici Aleksandra Džikića imali su prednost tokom cijele četvrtine, ali je domaćin uhvatio priključak u samom finišu pa je meč imao neizvjesnu završnicu. Meč viner međutim bio je Nikola Ivanović - polaganje, pa sigurnost sa slobodnih bacanja i pobjedu, iako je Mornar imao dvije šanse preko Mićovića i Nidama da preokrene rezultat.

Bar je osvojen, slijede novi izazovi, ali je ovo krupan korak ka prvoj poziciji pred plej-of.