Novi poraz našeg tima, Mornar sada vodi 2:0
slika 26.05.2018. 19:55 h
U drugom meču finalne serije plej-ofa Mornar - Budućnost 93:85

Budućnost je poražena i u drugom meču finalne serije Erste Superlige. Nakon poraza u Morači, naš tim je položio oružje i u Topolici, pa je sada Mornar na korak od titule prvaka Crne Gore.

U još jednom uzbudljivom meču, prvo poluvrijeme proteklo je u igri koš za koš. Naš tim ponovo nije imao rješenje za razigranog Dereka Nidama, ali je kvalitetnom igrom u napadu nekako uspio da nadomjesti propuste u odbrani. Plavi su nekoliko puta imali prednost (+9 u drugoj dionici), ali kada god bi krenuli da prave osjetniju razliku, Nidam je pogađao nemoguće...

Barani su krajem treće dionice došli do - 71:63, ali su plavi imali spreman odgovor - serijom 9:0, šampion se potpuno vratio u igru. Ipak, novom serijom 9:0 Mornar je poveo 84:76 na tri minuta prije kraja meča i tada je praktično sve bilo riješeno. Naš tim nije imao snage za više.

Naredni meč na programu je u ponedjeljak veče u našoj Morači, a finalna serija igra se na tri dobijene utakmice.