Odgovor Budućnosti nakon nove drame
slika 28.05.2018. 22:06 h
U trećem meču finalne serije plej-ofa Budućnost Voli - Mornar 88:87

Budućnost je upisala prvi trijumf u finalnoj seriji, plavi su večeras u dobro popunjenoj Morači savladali Mornar i smanjili na 2:1 u pobjedama u trci za prvaka Crme Gore.

Plavi su nakon izjednačene prve četvrtine u drugoj počeli da igraju odbranu kakvu je Džikić tražio i u prva dva meča. Ispostavilo se da je zaustavljanjem najboljeg igrača Mornara, Dereka Nidama, obavljen ogroman posao, a uz rasploložene Danila Nikolića i Ilića naš tim je brzo počeo da stvara prednost. Brzo smo letjeli na +18 (49:31) i mislilo se da nas čeka lak zadatak.

Budućnost je u drugom poluvremenu držala konce igre u svojim rukama, razigrao se i Nikola Ivanović, a bilo je prostora i za atraktivne poteze. Mornar jednostavno nije uspio da pronađe rješenje za raznovrsnu igru plavih u napadu sve do pet minuta prije kraja kada su serijom trojki stigli na samo - 2 (82:80). Naš tim je međutim znao da odbije napade Barana i da u izbudljivom finišu ipak dođe do trijumfa.

Najefikasniji u našem timu bili su Nemanja Gordić sa 17 poena i Nikola Ivanović sa 13, dok se kod gostiju istakao Mićović sa 17 poena.

Naredni meč na programu je u četvrtak u dvorani Topolica i Baru. Finalna serija igra se na tri dobijene utakmice.