Uspio revanš MZT-u
slika 06.03.2017. 15:05 h

Budućnost VOLI je pobijedila MZT 92:61 u pretposljednjem, 25. kolu ABA lige. Time su se Plavi revanširali makedonskoj ekipi za poraz u prvom dijelu sezone.

Prvo poluvrijeme proteklo je u pokušaju naše ekipe da napravi veću razliku, dok je u nastavku meča domaći sastav potpuno nadigrao rivala i nagovijestio odličnu formu uoči plej ofa.

Ilijas Zuros: ”Čestitke mojim igračima. Uoči ovog meča za nama je bio dug period bez utakmica sa dobrim treningom. Nažalost od juče se Sead Šehović pridružio bolesnom Vranješu, pa nijesmo bili kompletni.

Međutim tokom ovog meča imali smo periode veoma dobre igre, i zadatak nam je da ih ponovimo, da se potrudimo da traju što duže”

Ilijas Zuros: ”Čestitke mojim igračima. Uoči ovog meča za nama je bio dug period bez utakmica sa dobrim treningom. Nažalost od juče se Sead Šehović pridružio bolesnom Vranješu, pa nijesmo bili kompletni.  Međutim tokom ovog meča imali smo periode veoma dobre igre, i zadatak nam je da ih ponovimo, da se potrudimo da traju što duže”

Petar Popovic: “Vrlo bitna pobjeda za nas. Imali smo prošle neđelje sedam dana da treniramo, i uglavnom smo to iskoristili da se spremamo za polufinale koje nas čeka. Mnogo nam znači ovakva pobjeda, naročito igra u drugom poluvremenu. Na početku smo igrali mekano, dozvolili previše lakih poena, pogotovo smo dozvolili njihovom beku Tejmsu da se razigra. U drugom poluvremenu su postigli samo 25 poena. Ostaje nam da radimo, da se spremamo i budemo što spremniji za plej of”

Ante Nazor, trener Zadra: ”Čestitao bih protivniku.večeras su pružili mnogo bolju partiju od nas. Da bi parirali Budućnosti morali smo spustiti izgubljene lopte ispod našeg prosjeka, i parirati u skoku. U trećoj četvrtini protivnik se razigrao, na temelju agresivne odbrane, kontrole skoka u trenucima kad smo pokušali igrati nižom petorkom, i trčanjem naprijed, nismo imali odgovor na to. Nismo imali ni rotaciju igrača. Neki su ozljeđeni, neki su na odlasku, morali smo čak i dva juniora uvrstiti u tim da bi uopće mogli participirati. Držali smo se prvo poluvrijeme. Morali smo pokazat više volje, želje, agresivnosti, bolji karakter, da ne ispadne ovih 31 razlike koje je ružno vidjet. Dobra lekcija za moju ekipu. Ako izvučemo puke, onda nije uludo potrošeno vrijeme”

Budućnost VOLI - MZT 92:61 (22:22, 21:14, 34:16, 15:9)

dvorana "Morača", gledalaca: 1000, sudije: Boltauzer (Slovenija), Juras (Srbija), Kralj (BiH).

Budućnost VOLI: Rejnolds 13, Vilijams 10 (10 as), Suad Šehović 3, Subotić 4, Sead Šehović, Gordić 4, Baćović 2, Ilić 10, Savović 14 (17sk), Klasen 11, Nikolić 4, Popović 17

MZT: Nastovski 2, Tejms 20, Mekić, Gjurovski 4, Kluf 8, Simonovski, Todorovski, Drenovac 13, Skot 4, Lalić 10