Pobjeda za KK Budućnost VOLI protiv KK Igokea
slika 20.09.2018. 22:00 h
Pobjeda u četvrtfinalu Super Kupa nad Igokeom u veoma uzbudljivom meču. Plavo bijeli su slavili rezultatom 90:86 (po četvrtinama - 19:21; 20:24; 25:22; 26:19).
Domaćini su bolje otvorili meč i već su u prvoj četvrtini poveli sa 10 poena razlike. Prednost je varirala i dostizala 12 poena razlike u drugoj četvrtini (25:37). U narednih 2 minuta Budućnost VOLI je uspjela da napravi seriju od 8:0 preko Ilića, Gordića i Coty Clarke-a. Naša ekipa nije uspjela da nađe pravi ritam sve do sredine poslednje četvrtine kada smo i prvi put poveli rezultatom 75:73. Do kraja utakmice prednost je u dva navrata rasla i do 7 poena razlike da bi 29 sekundi prije kraja Igokea smanjila na 88:86. Nemanja Gordić je 14 sekundi prije kraja meča pogodio oba slobodna bacanja za konačnih 90:86.

Najefikasniji u ekipi Budućnost VOLI su bili:
Nemanja Gordić 19 poena + 6 asistencija + 3 ukradene lopte
Nikola Ivanović 15 poena + 5 asistencija + 3 ukradene lopte
Earl Clark 15 poena + 7 uhvaćenih lopti + 3 asistencije
Aleksa Ilić 14 poena + 7 uhvaćenih lopti + 2 blokade
Suad Šehović (šut za 3 poena - 3/4) i Coty Clarke (8 uhvaćenih lopti + 3 asistencije) su postigli po 9 poena.

Najefikasniji na meču je bio Tomislav Zubčić sa 21 postignutim poenom.

U polufinalu se naša ekipa sastaje sa KK Partizan NIS koji je bio bolji od Mornara u prvom meču ovogodišnjeg Super Kupa. Polufinalni meč se igra u subotu (22. septembar) od 18 časova.