Plavi savladali Partizan
slika 22.09.2018. 20:20 h
Naša ekipa će i ove godine igrati finale Super Kupa ABA Lige. Plavi su u produžecima polufinalnog meču savladali ekipu Partizan NIS, rezultatom 90:87.

Rezultat po četvrtinama: 19:24 ; 24:25 ; 22:18 ; 11:9 ; 14:11(OT)

KK Partizan NIS je bolje otvorio meč i već u 5. minutu imao 10 poena prednosti (7:17). Našim momcima su trebala svega 3 minuta da preokrenu rezultat u svoju korist i povedu 18:19 trojkom Nikole Ivanovića. U drugoj četvrtini se Partizan ponovo odvojio i poveo sa 42:34. Budućnost je preko Earl Clark-a i Coty Clarke-a došla na samo poen zaostatka da bi u poslednjih 23 sekunde prvog poluvremena Partizan postigao 5 poena i otišao na +6.

U drugom poluvremenu naša ekipa je prije svega odigrala izuzetnu odbranu i dopustila svega 27 poena za 20 minuta igre. U poslednjih minutima je viđena izuzetno zanimljiva završnica. Nepuna 2 minuta prije kraja KK Budućnost VOLI je bila u minusu 4 poena ali je Ivanović sa vezanih 5 poena (Nikolić pogodio jedno slobodno bacanje za Partizan) poveo aktuelne šampione ABA Lige u produžetke.

Petar Popović je dominirao u produžecima u kojima je postigao čak 8 poena. Najefikasniji u redovima plavo-bijelih bili su:

Earl Clark sa 17 poena

Coty Clarke sa 16 poena + 5 uhvaćenih lopti + 3 asistencije

Petar Popović sa 14 poena

Nemanja Gordić sa 12 poena + 2 ukradene lopte

Nikola Ivanović 10 poena + 3 ukradene lopte

Edwin Jackson je bio najbolji dodavač sa 5 asistencija i 5 postigutih poena.

Naš tim će se u finalu sastati sa KK Crvenom zvezdom Mts. Finale će se igrati u nedjelju, 23. septembra, sa početkom u 21 čas.