Budućnost Voli pobjedom otvorila novu sezonu u ABA ligi
slika 06.10.2019. 20:03 h
Izabranici Slobodana Subotića su u "SC Morača" slavili protiv ekipe Zadra rezultatom 93:80 (27:28, 20:19, 26:18, 20:15) i na taj način pobjedom otvorili novu sezonu u ABA ligi.

U prvoj dionici viđeno je mnogo poena, ekipe su smjenjivale u vođstvu. Prvu dionicu obilježio je Hasan Martin koji je u prvih deset minuta meča imao 5 poena ali će se njegova rola pamtiti po sjajnoj blokadi na sredini četvrtine. U drugoj četvrtini, Scott Bamforth je sjajnim asistencijama razigravao kako bekove tako i centre, ali su i gosti iz Zadra pružali veliki otpor pa se na kraju poluvremena otišlo sa neriješenim rezultatom 47:47.
U drugom poluvremenu, plavo bijeli su igrali sjajno. Treću četvrtinu završili sa 26:18 što se ispostavilo kao ključno u meču, jer od tada gosti nisu zaprijetili. U četvrtoj četvrtini, plavi su uvećali prednost da bi se meč završio rezultatom 93:80 za ekipu koju sa klupe predvodi Slobodan Subotić.
Najefikasniji pojedinac u redovima ekipe Budućnost Voli bio je Danilo Nikolić sa 14 poena, koji je sjajno šutirao sa linije 6.75. On je pogodio 4 trojke iz 5 pokušaja. Naš krilni centar je takođe imao i 4 skoka kao i dvije asistencije.
Danila Nikolića su u stopu pratili Scott Bamforth, Suad Šehović i Zoran Nikolić. Sva trojica su postigli po 13 poena. Scott Bamforth je odigrao još jedan sjajan meč. Osim svojih 13 poena imao je i 6 asistencija kao i dva skoka. Zoran Nikolić je meč završio sa 13 poena, ali i velikim doprinosom kada su u pitanju skokovi jer je imao 7 uhvaćenih lopti. Kapiten Suad Šehović je pogađao kada se lomio rezultat i upravo su njegovi poeni bili ključni u trećoj dionici.
Odličnu partiju je pružio Justin Cobbs, koji je pored 12 poena imao i 5 asistencija. Atraktivnim potezima, prije svega zakucavanjima i blokadama u pravom svijetlu predstavio se i Hasan Martin koji je postigao 9 poena od kojih će se najviše pamtiti onaj na asitenciju Scotta Bamfortha kada je Martin zakucao loptu u obruč gostiju i doveo atmosferu do usijanja. Martin je bio od pomoći i pod svojim obručem kada je sa dvije rampe izblokirao goste. Ljubimac domaće publike, Nikola Ivanović je upisao 4 poena uz čak 8 asistencija.

Budućnost Voli: Cobbs 12(5ast), Ivanović 4(8ast), Bamforth 13(6ast), Šehović 13, Martin 9, Ilić, Z. Nikolić 13 (7 reb), Božić 7, Popović 2, Meiers 6, D. Nikolić 14 (4 reb), Žugić

Slobodan Subotić:

„Mislim da smo zasluženo pobijedili, nakon loše odbrane u uvodnom dijelu meča. Naša odbrana u pik-en-rolu tada je bila stvarno slaba. U trećoj četvrtini smo se uozbiljili, odigrali agresivnije u odbrani, kontrolisali skok i ,,odlijepili“ se. Raduje me što se neki igrači koji su dugo bili sa reprezentacijom polako vraćaju. Ivanović je imao osam asistencija, Šehović je pokazao da je važna karika. Upozoravao sam da je Zadar odličan, da lijepo igra. Bilo je teško, kao i svaki prvi meč. Zahvaliću navijačima, pozvaću ih da nas podrže u Evrokupu u srijedu. Zadar je imao 16 ofanzivnih skokova, to je problem koji moramo da izbalansiramo, radimo na tome. Božić je za trening i po, na ,,četvorci“, za 12 minuta imao sedam poena i tri skoka. Koristićemo ga na više načina, utisak je pozitivan. U prvom poluvremenu koncentracija je bila slaba, tada smo primili 26 poena ispod koša. Kao da smo bili ,,pospani“. To se ne smije događati. Što se Mejersa tiče, imao je šest minuta, igrao je u završnici, u ovom meču nije mu bilo meča jer Martin i Zoran Nikolić igrali su odlično.“