Plavi slavili u crnogorskom derbiju
slika 02.03.2020. 20:10 h
Košarkaši ekipe Budućnost Voli slavili su u crnogorskom derbiju u ABA ligi protiv ekipe Mornara rezultatom 93:88.

Sjajno su počeli izabranici Petra Mijovića. Već u prvoj dionici se vidio sjajan pristup i raspoloženo poentersko veče naših momaka. Nakon prvih 10 minuta, naši momci su imali prednost od 27:18. Za plus devet nakon prve dionice najviše je zaslužan Justin Cobbs koji je četvrtinu završio sa 9 poena.
U drugoj četvrtini naši momci su nastavli u istom ritmu. Drugu četvrtinu su plavi dobili sa 22:12 što je bilo dovoljno za +19 na poluvremenu. U nastavku igre su gosti pokazali da se ne predaju. Ušli su Barani u sjajnu seriju, i u jednom momentu prijetili da bi mogli i preokrenuti rezultat, ali su se Sean Kilpatrick, Hassan Martin i Justin Cobbs pobrinuli da Budućnost u nastavku privede meč kraju i slavi u crnogorskom derbiju.

Najefikasniji igrač u našem timu bio je Hassan Martin. Naš centar je meč završio sa 21 poenom, a dodao je i tri skoka, tri blokade i jednu ukradenu loptu. 20 poena je dao sjajni Justin Cobbs koji je ostvario i dabl dabl učinak jer je dodao čak 10 asistencija. Takođe, naš plej je imao i dvije ukradene lopte.
Martina i Cobbsa je pratio Sean Kilpatrick koji je upisao 16 poena, a imao je i četiri asistencije.

Martin 21, Cobbs 20, Kilpatrick 16, D. Nikolić 10, Ivanović 10, Meiers 8, Popović 4, Ilić 2, Šehović 2, Bamforth, Tillie, Z. Nikolić.