Budućnost Voli ubjedljiva na otvaranju ABA lige: U "Morači" savladan Split
slika 03.10.2020. 21:00 h
Budućnost VOLI je na otvaranju ABA lige ubjedljivo savladala goste iz Splita 84:59 (22:18, 22:16, 23;12, 15:11).

Vili Rid je odlično otvorio meč za "plavo bijele" i vezao prvih sedam poena za naš tim.  Mladi gosti iz Splita su pokazali veliku borbenost i u prvoj četvrtini, nešto bržim tempom održavali su egal.

Dragan Apić, koji je danas proslavio 25. rođendan, je početkom druge četvrtine imao zapaženu rolu sa 6 poena i 3 asistencije. Na poluvrijeme naši su pošli sa 10 poena razlike.

Gosti iz Splita su u prvom poluvremenu imali 10 ofanzivnih skokova, dok Budućnost je u prvih 20 minuta samo 2 puta uputila šut za tri poena.

U trećoj četvrtini, pak naši momci su zatvorili reket, a kreno je i šut za tri poena. Prije svih kapiten Suad Šehović koji je tokom treće četvrtine postigao 9 poena.

Šehović je na kraju ponio i titulu MVP-a utakmice.

Navijače Budućnosti i Petra Mijovića, treba da raduje podatak da su se svi igrači upisali u strijelce.

Džastin Kobs, Melvin Edžim i Suad Šehović su upisali po 12 poena, Dragan Apić je dao 11, dok je Nikola Ivanović meč završio sa 10 poena-

Sljedeća utakmica u ABA ligi na programu je u subotu, kada naši momci "ukrštaju" koplja sa košarkašima Partizana.