Budućnost dobila beogradski triler: Danilo Nikolić nevjerovatanom trojkom donio pobjedu
slika 10.10.2020. 23:01 h
Budućnost VOLI je uspjela u nevjerovatnom meču da pobjedi Partizan u gostima, poslije dva produžetka 99:101 (20:22, 21:24, 19:17, 18:15- pp 8:8, dp 13:15.

Meč za infarkt, koji je na kraju iznjedrio Danila Nikolića kao apsolutnog heroja "plavo-bijelih".

Na semaforu je stojalo 1,3 sekunde do kraja drugogo produžetka, napad prije toga plej Partizana Kodi Miler Mekintajer je pogodio nevjerovatan šut sa boka za tri poena i prednost domaćina od 99:98.

Nakon tajmauta i akcije koju je nacrtao Petar Mijović, Petar Popović je izveo loptu sa strane, a Danilo Nikolić se digao za tri poena i uz zvuk sirene donio pobjedu našem timu.

Nikoliću je to bio 21 poen, uz nevjerovatnu statistiku. Naš krilni centar nije imao ni jedan promašaj na meču (5 od 5 za 2 poena, 2 od 2 za 3 poena).

Utakmicu u Beogradu je bolje otvorila Budućnost. Na samom početku briljirao je Džastin Kobs koji je u prvom periodu dao 12 poena. Naš tim je napadao iz pika protivnika. Petar Popović je takođe imao dobru rolu kao asistent, jer je podijelio 3 asistencije.

U drugoj četvrtini, odlična rola sa klupe Draga Apića i Suada Šehovića. Njih dvojica su kombinovano postigli 17 poena (Apič 8, Šehović 9, 3/3 za 3 poena).

U trećoj četvrini Danilo Nikolić je nosio ekipu sa 10 poena. Međutim krajem te četvrtine, i u prvom dijelu posljednje četvrtine došlo je do velikog pada koncetracije, pa tako Partizan pravi seriju od 16:0.

"Plavo-bijele" u tim trenucima podiže Vili Rid, prvo sa dva poena sa bacanja, a onda i sa, do tada, najboljom akcijom na utakmici, kada hvata lob pas od Džastina Kobsa  sa pola terena i moćno zakucava.

Košarkaši Budućnosti, međutim brzo ulaze u problem sa faulovima. Prvo je zbog pet ličnih teren morao ranije da napusti Edžim, a onda potom i Rid. U dramatičnoj završnici, Dragan Apić hvata ofanzivni skok i asistira Danilu Nikoliću za poen prednosti, ali sudije u dvije sekunde prije kraja sviraju faul nad Vilijem Mozlijem, koji je bio polovičan sa linije penala.

Nikola Ivanović je uspio da uputi šut sa preko polovine terena, koji je zamalo ušao, ali meč je otišao u produžetak.

U prvom produžetku, dosta teška igra i jednih i drugih košarkaša, ističe se odlična odbrana Ivanovića nad Ognjenom Jaramazom u posljednjem napadu Partizana.

U drugom produžetku otvaramo sa trojkom Ivanovića,  pa trojkom Kobsa, međutim protivnik je uspio da se vrati u igru. Desetkovani sa faulovima (ranije isključeni Rid i Edžim, a onda Apiić sa pet ličnih, Danilo Nikolić je igrao sa 4 faula), Budućnost je ipak uspjela da održava prednost.

Sve do zadnjih napada, u kojima su prvo Mekintajer za Partizan, a onda Nikolić za nas sa zvukom sirene pogodili teške šuteve i spustili zavjesu na ovaj instant klasik ABA lige.

Džastin Kobs je dao 27 poena i imao 8 asistencija, Danilo Nikoć 21 poen, Dragan Apić 12 poena, Nikola Ivanović i Vili Rid po 11 poena.