"Plavo bijeli" poraženi od Unikahe
slika 18.11.2020. 20:51 h
Košarkaši Budućnost VOLI-ja poraženi su od ekipe Unikahe sa 66:90 (12:23, 25:22, 12:22, 17:23).

Utakmica sa jednim od prvih favorita Evrokupa došla je u najgore moguće vrijeme, po naše momke, gdje do početka ove nedjelje nismo imali više od 4 igrača koji su imali dozvolu za trening.

Već u prvim minutima utakmice vidjelo se da koliko je "nasilna" pauza uslijed borbe sa koronavirusom ostavila traga na naš tim.

Gosti iz Španije su to znali da kazne, i već poslije minut i po su imali prednost od 6:0, pa 8:3. Naši košarkaši su u meč ušli oslabljeni neigranjem Vilija Rida i Petra Popovića, što je dodatno skratilo roster Petra Mijovića.

U prvoj dionici svijetla tačka "plavo-bijelih" bio je naš najmlađi član, super talentovani Fedor Žugić koji je vezao 6 poena (prvo trojka, pa and 1).

Druga četvrtina donijela je egal borbu. Naš napad je kao i mnogo puta do sada u sezoni preuzeo Nikola Ivanović.

Polako smo hvatali priključak i uspjeli smo da smanjimo prednost ispod 10 razlike. Pred kraj ćetvrtine "proradio je" i Džastin Kobs koji je vezao 5 poena, za zaostatak od 8 poena. Ivanovićj epoluvrijeme završio sa 14 poena (od čega jedna trojka sa 9 metara).

Nakon odmora, naši košarkaši su izgledali kao da mogu da uhvate priključak, imali smo i promašen šut za  poena čime smo mogli da dožemo protivniku samo na 4 poena razlike. Međutim Unikaha je ubrzala tempo, i prije svega odličnim šutem za tri poena došli su do maksimalnih 19 poena razlike.

U posljednjoj dionici gosti su rutinski održavali prednost  i na kraju trijmfovali 90:66.

"Plavo bijeli" su imali loše šutersko veče, pogotovo za dva poena gdje smo imali samo 39 odsto.

Gosti iz Malage su nas i nadskočili, na kraju sa 36 skokova naspram naših 23.

Nikola Ivanović je meč završio sa 20 poena, Melvin Edžim 12, Džastin Kobs sa 9, Fedor Žugić je dao 8.

Sljedeća utakmica je već za dva dana kada gostujemo italijanskoj Breši.