Pobjeda u Breši koja otvara vrata Top16 faze!
slika 20.11.2020. 21:00 h
Plavo bijeli slavili u Breši rezultatom 66:75 i tako širom otvorili vrata Top16 fraze Evrokupa.

Naša ekipa je slavila i drugi put protiv italijanske ekipe u ovoj sezoni i tako došla do veoma bitne, četvrte pobjede u sedam mečeva.

Plavo bijeli su bili desetkovani i u ovoj utakmici, za utakmicu nisu bili spremni Petar Popović, Vili Rid i Dela Vale (nema pravo nastupa u regularnoj fazi Evrokupa).

U prvom poluvremenu naši momci nisu mogli da nađu put do protivničkog koša pa je Breša nakon 20 minuta vodila sa 9 poena prednosti (40-31). U prvom poluvremenu rezultatski su nas održavali Kobs i Zoran Nikolić sa 8 poena, dok su Ivanović i Edžim dodali po 4 poena.

U trećoj četvrtini je prije svega razliku napravila nevjerovatna energija naših momaka, koja je dovela do fantastične odbrane. Protivniku je dozvoljeno svega 7 poena i na kraju trećeg kvartala plavo bijeli su vodili sa 4 poena razlike.

Iako nismo imali najbolje šutersko veče za tri poena (6/23, 26.1%), naši momci su strpljivom igrom u napadu uspjeli da dođu do velikog broja iznuđenih faulova.

Kobs, Edžim i Ivanović su "pretrpjeli" čak 17 faulova od čega su imali čak 20 slobodnih bacanja. Bili su skoro nepogrešivi, pogodivši 18 šuteva.

Edžim je bio najefikasniji sa 18 poena i osam skokova, Džastin Kobs je upisao 16, a Nikola Ivanović 15 poena i 5 asistencija.

Dvocifren je bio i Zoran Nikolić sa 11 poena i 3 ukradene lopte. Danilo Nikolić je postigao 8 poena i 7 skokova.

Našu ekipu već u nedelju očekuje duel sa Cibonom u ABA ligi. Utakmica se igra u Sportskom centru "Morača" od 17 časova.