I dalje ne znamo za poraz: Budućnost osvojila Pionir - pobjeda nad Crvenom zvezdom
slika 06.12.2020. 20:10 h
Naši košarkaši ostaju jedina neporažena ekipa ABA lige nakon trijumfa u Beogradu nad Crvenom zvezdom 65:67 (20:17, 19:27, 16:12, 10:11).

Protiv protivnika koji igra Evroligu, i koji je sastavio jedan od najjačih rostera u istoriji ABA lige, naši momci su odigrali srčano, borbeno, ostavljajući srce na parketu, za svaku loptu.

Nikola Ivanović je još jednom pokazao u kakvog košarkaša je izrastao u našim redovima.

Sjajna napadačka klinika Džonija u prvom poluvremenu, samo jedan promašaj iz igre. U drugom možda i najbolji potez, koji nije nužno iz napadačkog asortimana, kada se u neizvjesnoj završnici bacio na loptu koju je uspio da izbije Voldenu, i tako povrati napad našem timu.

Fenomenalna rola i Melvina Edžima, koga je naš trener Petar Mijović smjelo stavio da čuva najboljeg igrača ove sezone Crvene zvezde i prvog strijelca Evrolige, Džordana Lojda.

Bek Beograđana je na kraju meč završio sa 10 poena uz samo 25 odsto iz igre.

Dobar ritam naših košarkaša naslutio se na samom startu meča.

U prvoj četvrtini smo dobro odgovorili na postavku Zvezde. Džastin Kobs i Nikola Ivanović su odlično odigrali protiv spoljne linije Beograđana, i nakon prve četvrtine su obojica imali po 6 poena.

Zvezda bolje otvara drugu četvrtinu, serijom 5:2, ali nakon tajm auta Petra Mijovića, uslijedila je simultanka Nikole Ivanovića.

Prvo pet vezanih poena za seriju našeg tima, pa trojka, sve to uz odličnu odbranu na Zvezdinim backcourt igračima.

Na 3:30 do kraja poluvremena smo izjednačili, a onda i napravili fenomenalnu seriju od 9:0.

Edžim i Rid su u prvom djelu dobro branili reket, a Ivanović je za 14 minuta na terenu postigao 20 poena, uz samo jedan promašen šut iz igre i uz to je imao i dvije asistencije.

Nastavak utakmice je donio nervoznu košarku i jedne i druge ekipe, sa dosta obostranih grešaka.

Ni jedna ekipa nije uspjela da kapitalizuje greške protivnika, pa smo u posljednju četvrtinu ušli sa poenom prednosti 55:56.

U neizvjesnu završnicu ušlo se i u posljednjoj četvrtini, došlo je do promjene vođstva u jednom trenutku, ali naši košarkaši su imali hladniju glavu i meč priveli kraju za još jednu pobjedu u ABA ligi.

Ivanović je meč završio sa 20 poena, Kobs sa 11, Edžim sa 10.