Budućnost slavila u derbiju sa Mornarom: "X faktor" Zoran Nikolić
slika 13.12.2020. 20:57 h
Košarkaši Budućnost VOLI-ja  pobijedili su Mornar iz Bara u drugom ovosezonskom crnogorskom derbiju 81:74 (17:27, 26:18, 20:14, 18:15).

Junak pobjede koji je svojom srčanom igrom, zalaganjem, sjajnim skokom i blokovima koji su omogućavali našim košarkašima lagane poene bio je Zoran Nikolić.

Naš centar je meč završio sa 11 poena i 5 skokova uz po blokadu i ukradeno loptu. Njegovim ulaskom smo i napravili seriju od 17:0 u drugoj četvrtini i tako se vratili iz ambisa, u kojem su gosti vodili čak 15 poena razlike u jednom trenutku.

Prvu četvrtinu obilježila je gostujuća ekipa čiji su košarkaši bili raspoloženi pogotovo za tri poena. Mornar je u prvih 10 minuta dao 5 trojki iz 8 pokušaja. Kod nas se istakao Amadeo Dela Vale sa 5 poena, kao i Vili Rid sa 6. Ova dionica je pripala Mornaru koji je na kraju imao i 10 poena prednosti.

U prvoj četvrtini ističemo fenomenalan ankle breaker Nikole Ivanovića, poslije kojeg je naš plej poentirao, kao i lob pas Džastina Kobsa za Vilija Rida.

I u drugoj četvrtini gosti su bolje počeli. „Plavo bijeli“ su se mučili sa realizacijom u napadu, dosta „lakih šuteva“ je promašeno pa je Mornar poslije 3 i po minuta imao i 15 poena razlike. Nakon tajm auta koji je zvao Petar Mijović, i ulaska Zorana Nikolića Budućnost se preporodila.

Plavo bijeli su napravili pravi seriju 17:0. Naš centar je odlično dva puta blokom omogućio prolaz Džastinu Kobsu, potom sam poentirao na asistenciju, da bi odličnom odbranom ukrao loptu i iznudio namjeran faul. Ekipa Petra Mijovića je generalno igrala bolju odbranu.  Na 3:20 do kraja druge četvrtine lakim poenima Danila Nikolića prešli smo i u vođstvo 38:36.  Budućnost je ovoj četvrtini postigla 26 poena. Kobs je postigao 8, Ivanović 7, Dela Vale i Rid po 6 poena.

U trećoj četvrtini oba tima oprezno, nakon egala i "tvrde košarke" Budućnost dodaje gas.

Prije svih Vili Rid i Džastin Kobs. Pred kraj treće četvrtine ponovo preuzimamo prednost. U ovom periodu imamo lijepu asistenciju Luke Mitrovića za Vilija Rida, kao moćno zakucavanje Zorana Nikolića.

U posljednjih dionici sjajan period za frontcourt Zoran Nikolić - Luka Mitrović. Odlična saradnja centarske linije koja je bila nerešiva Enigma za protivnika.

Nikolić je u ovom periodu imao i tri ofanzivna skoka.

Na kraju kad je dobio peti faul, ispračen je ovacijama saigrača, stručnog osoblja i novinara za svoj doprinos u pobjedi.

Džastin Kobs je završio meč sa 19 poena, Vili Rid sa 16, Nikolić 11. Ivanović je dao 9, dok je Dela Vale meč završio sa 7 poena.