Prvi poraz u ABA ligi: Mega slavila protiv Budućnosti u Beogradu
slika 20.12.2020. 13:57 h
Košarkaši Budućnost Volija poraženi su na gostovanju u Beogradu od Mege Soccerbet 78:72 (27:18, 19:10, 14:21, 17:23)

Naši košarkaši su tako prekinuli seriju od sedam pobjeda, i poslije ove utakmice u ABA ligi nema više neporaženih ekipa u ABA ligi.

"Plavo bijeli" su na kraju platili lošu igru u prvom poluvremenu koju je pratio katastrofalan šut, i loša odbrana.

Detalj koji je definitivno uticao je i isključenje Vilija Rida koji je sredinom prve četvtine napravio krajnje nesmotren potez udaranjem Filipa Petruševa.

Melvin Edžim i Nikola Ivanović su ponovo pružili odlične partije za naš tim. Edžim je imao 22 poena i 9 skokova, dok je Ivanović dao 12 poena, uhvatio 6 skokova i podijelio 10 asistencija.

Mega bolje otvara utakmicu i na samom startu pravi seriju 8:2. Međutim prvo Dela Vale pa Edžim pogađaju uz dodatna bacanja, i uspijevamo da se vratimo u meč.

Međutim sredinom prve četvrtine Vili Rid pravi ekces (udara Petruševa poslije jednog koša) i odlukom sudija biva izbačen sa utakmice.

Domaći prave seriju 15:2 seriju za maksimalnih 15 poena razlike u prvom periodu. Ulaskom Ivanovića i Zorana Nikolića, uspjeli smo da spustimo prednost na 9 poena do kraja četvrtine.

U drugoj četvrtini nastavila se loša serija naših košarkaša, prije svega u šutu. Do poluvremena nismo imali postignutu ni jednu trojku iz 6 pokušaja, a i za 2 poena smo bili samo na 30 odsto.

Mega je uspjela da nas u ovom periodu zaustavi samo na 10 poena, pa je razlika na poluvremenu bila 18 poena.

U nastavku igre konačno momentum ekipe Petra Mijovića, pravimo seriju 13:0, a Edžim i Šehović pogađaju za 3 poena

Petar Mijović je očigledno imao šta da kaže našim igračima pošto su u trećoj četvrtini izgledali kao potpuno druga ekipa.

Pogotovo u odbrani su "plavo-bijeli" uspjeli da promjene ritam utakmice. U ovom segmentu se posebno istakao Zoran Nikolić sa 3 ukradene lopte.

U napadu Melvin Edžim je još jednom pokazao da je jedan od najboljih naših igrača ove sezone. Kanadski košarkaš je do posljednje četvrtine postigao 17 poena.

Na kraju ove dionice trojkom Cerovine smo pokvarali utisak, i Mega je ponovo imala dvocifrenu prednost (11 poena).

Isti košarkaš je trojkom otvorio posljednju dionicu i ponovo popeo prednost beograskog tima na 14 razlike.

Ekipa Petra Mijovića je uspijela više puta da se spusti na 5 poena, ali domaći košarkaši su uspjeli da odbrane nalete i tako na kraju trijumfuju.

Edžim je meč završio sa 22 poena, Kobs i Ivanović po 12, Suad Šehović je završio meč sa 9 poena.

Iduća utakmica je protiv Krke iz Novog Mesta u Podgorici.