Pobjeda protiv Krke: Sjajna all round partija Edžima
slika 25.12.2020. 18:56 h
Košarkaši Budućnosti savladali su u 12. kolu ABA lige ekipu Krke iz Novog Mesta rezultatom 70:62 (24:15, 11:9, 20:21, 15:17).

Naši košarkaši su odigrali jedan meč u kojem su u nekim periodima igra briljirali, u drugim su se mučili da postignu poene.

Konačno je proradio šut za 3 poena gdje smo šutirali odličnih 50 odsto (9 od 18).

Ekipa Petra Mijovića je dominirala i u skoku ovu utakmicu sa 30 uhvaćenih lopti naspram Krkinih 13.

Ipak i ovaj meč je imao u jednom trenutku neizvjesnost jer su gosti pred sam kraj bili  došli na 4 poena razlike u jednom trenutku.

Odličnu partiju je pružio Amadeo Dela Vale, kao i Danilo Nikolić i Melvin Edžim.

Plavo bijeli sjajno otvaraju utakmicu, sa četiri vezane trojke (Dvije Kobs, po jednu Edžim i Nikolić).

Nakon and one poteza Amadea Dela Valea, poveli smo sredinom prve četvrtine 10 poena razlike.

Naš tim je djelovao sigurno u odbrani, dok je u napadu protok lopte bio dosta bolji nego na nekim proteklim utakmicama.

Ovaj period obilježio je Danilo Nikolić sa 7 poena, Džastin Kobs sa 6, Dela Vale sa 5 poena i 2 asistencije.

U drugoj dioni boije ekipe su igrale po prilično nervozno. Nešto jače odbrane, na granici faula rezultirale su da čak 4 i po minuta ove četvrtine ni jedna ekipa nije postigla poen.

Budućnost je do 8. minuta bila na samo 2 poena, ali onda je proradio Džastin Kobs sa 4 vezana poena, kao i Zoran Nikolić.  Na poluvrijeme smo otišli sa 11 poena prednosti.

U nastavku življa igra obije ekipe, u kojoj je u prvom djelu četvrtine naš tim igrao znatno bolje, da bi drugi dio pripao gostima.

Danilo Nikolić je na kraju ove četvrtine predvodio listu strijelaca sa 13 poena od čega 3 trojke iz 4 pokušaja.

U posljednjoj dionici ponovo smo upali u problem sa produkcijom poena. Prvih 6 minuta posljednje četvrtine bili smo na 3 poena, što su gosti iskoristili i u jednom trenutku spustili prednost na samo 4 poena razlike.

Ivanović je prvo sa dva poena, a onda i Suad Šehović sa trojkom vratio prednost. Dela Vale je takođe imao dva teška pogođena šuta koja je sebi kreirao, i naša prednost je otišla na 9 poena.

Dela Vale je meč završio sa 14 poena i 4 asistencije, Danilo Nikočić je dao 13, Džastin Kobs 12, Melvin Edžim 10 u 9 skokova i po dvije asistencije i ukradene lopte.

Idući meč ugramo sa Igokeom u Morači 30. decembra, što će ujedno da bude i posljednji meč u 2020. godini.