POBJEDA U DERBIJU: Partizan pao u Morači!!!
slika 16.01.2021. 19:54 h
Budućnost VOLI je slavila u derbiju sa beogradskim Partizanom 80:72 (20:21, 21:15, 13:18, 26:18).

Derbi ABA lige ponovo je donio jednu utakmicu koja je bila neizvjesna sve do samog kraja.

Ponovo, kao i mnogo puta ove sezone Nikola Ivanović je pokazao da je jedan od najboljih igrača, ne samo ove sezone.

Početkom posljednje dionice, jedna tehnička greška koja mu je suđena, isprovocirala je našeg Džonija da koš Partuazan zatrpa sa čak 15 poena, od svojih 25.

Sjajnu partiju je pružio Amedeo Dela Vale. Italijan je baš kao i protiv Burga pokazao zašto je veliko pojačanje, i pravi odabir čelnih ljudi kluba.

Odlični su bili i Dragan Apoć i Luka Mitrović, koji na terenu kada su zajedno imaju neku posebnu hemiju, i pokazuju veliku nesebičnost prije svega.

Petar Popović, koji izlazi iz povrede je odigrao odličnu odbranu.

Prvu četvrtinu bolje otvaramo serijom 9:4, međutim gosti su uspjeli brzo da se vrate. U ovom periodu sjajna rola Amedea Dela Valea koji je dao 9 poena, i odlično kontrolisao našu igru u napadu.

Partizan je u prvih 10 minuta igre pogodio četiri trojke pa su tako uspjeli da završe dionicu sa minimalnom prednošću.

U drugoj dionici bolja kontrola skoka naših košarkaša, pogotovo sa Vili Ridom na parketu. Naš centar je uhvatio šest lopti do poluvremena.

Nikola Ivanović je sa dvije trojke uspio da "plavo-bijele" u ovako teškom meču odlijepi, nešto osjetnije. Pred kraj poluvremena Džastin Kobs prvo uspijeva da izbori and 1, a potom i da sa zvukom sirene pogodi težak šut s kojim smo otišli na +5 nakon poluvremena.

Treća dionica donijela je pravu rovovsku borbu. Naši momci su se mučili sa realizacijom u napadu, što su beogradski košarkaši iskoristili za mini serijiu. Ovaj dio je za nas ponovo obilježio Dela Vale sa 6 poena  i dosta iznuđenih prekršaja.

Nikola Ivanović je fenomenalno ušao u posljednju četvrtinu. Nakon dodijeljene tehničke greške, Džoni je isprovociran takvom odlukom odlučuio da preuzme stvar u svoje ruke i vezao 10 poena.

U ovom periodu odličan je bio i duo Apić-Mitrović. Njih dvojica su sjanom saradnjom pravili protivniku dosta problema u reketu.