Cedevita Olimpija trojkama srušila "plavo-bijele"
slika 21.01.2021. 20:55 h
Košarkaši Budućnost VOLI-ja i drugi put su poraženi od Cedevita Olimpije 95:84 (16:19, 26:17, 33:20, 20:28).

Naši košarkaši su dobro otvorili meč, nagovjestili da će da dobro kontrolišu, prije svega odbranu, ali je to sve trajalo samo prvu dionicu.

Slovenačka ekipa je noćas imala nevjerovatno šutersko veče. Ukupno 18 trojki iz 35 pokušaja su dali, od čega 13 u drugoj i trećoj četvrtini.

Često su domaći košarkaši imali otvoren šut sa perimetra i večeras su to kažnjavali.

I za dva poena su bili na nevjerovatnih 70 odsto, dok nisu imali promašaj sa linije slobodnih bacanja (14 od 14).

U prvoj četvrtini prije svega dobra defanzivna rotacija naših košarkaša.

U napadu fenomenalna rola Melvina Edžima. Naš Kanađin je imao jednu od onih četvrtina gdje je pogodio sve što je šutno (3/3 za dva poena i 1/1 za tri) za ukupno devet poena.

Naša centarska linija je ušla brzo u probleme sa ličnim greškama, Rid je dobio dva, Apić 3 već na početku druge četvrtine.

To je i koštalo naš tim u drugoj četvrtini, pa je timska odbrana izgledala lošije nego u prvoj dionici, upravo u rotaciji.

Posebno loša je bila naša odbrana najjačeg protivnikovog oružja, spoljneg šuta. U ovoj četvrtini čak 6 prilmljneih trojki.

Na startu drugog poluvremena činilo se da imamo priključak, pogotovo poslije trojke Edžima, ali košarkaši Cedevite Olimpije su nastavili dalekometnu paljbu, i brzo su stigli do prednosti od 12 poena.

Tu nažalost po nas protivnici nisu stali. U trećoj dionici čak 8 trojki za 20+ poena razlike.

Uspjeli su "plavo-bijeli" da se trgnu u posljendjoj dionici, ali je razlika već bila nedostižna.

Na kraju čak i prihvatljivih 11 razlike (ako uzmemo u obir da je prednost u jednom trenutku bila i +24).

Melvin Edžim je imao slolidnu partiju sa 18 poena i 5 skokova. Nikola Ivanović je meč završio sa 13 poena, Džastin Kobs sa 12.