Pobjeda u Čačku: Trojka Melvina Edžima rješila utakmicu
slika 23.01.2021. 20:54 h
Košarkaši Budućnost VOLI-ja savladali su ekipu čačanskog Borca na gostovanju 72:76 (21:25, 16:19, 12:18, 23:14)

Bila je ovo čak četvrta utakmica u sedam dana za naš tim, u kojem su naši košarkaši željeli da poprave utisak nakon dva vezana poraza od Cedevita Olimpije.

Tri četvrtine su momci Petra Mijovića kontrolisali igru, imali u jednom trenutku čak i 15 razlike, ali ipak su dozvolili protivniku da 2 minuta do kraja meča izjednači rezultat.

Igrali su naši košarkaši dobro u reketu, ali je ponovo izostao šut za 3 poena, koji je bio na loših 20 odsto (4 od 20).

Pa ipak pobjedu smo osigurali trojkom Melivna Edžima na 7 sekundi do kraja.

Dobro otvaramo prvu četvrtinu i odmah na početku prave seriju 8:2 (po 4 poena Kobsa i Rida).

Džastin Kobs je sjajno otvorio meč i u cijeloj prvoj četvrtini je bio poenterski najproduktivniji košarkaš sa čak 13 poena.

Pratio ga je Rid sa 6 poena. Naš napad je izgledao dobro, pogotovo protok lopte. I timska odbrana je bila dobra u ovoj dionici.

U prvih 10 minuta košarkaš domaćih Radovan Đoković je doživio povredu, i nadamo se da će bek Čačana što prije da se oporavi.

Drugu četvrtinu "plavo-bijeli" započinju serijom 5:0. Ovaj period je jednom all round partijom obilježio Luka Mitrović. Naš krilni centar je imao 2 poena, 3 skoka i 4 asistencije.

Još jednom se pokazala kao odlična saradnja njega i Dragana Apića koji je do poluvremena dao 7 poena.

Imali smo u ovoj dionici i 9 poena razlike, ali neugodni domaćini nisu dali našim momcima da se odlijepe.

Na kraju uz zvuk sirene Kobs je pogodio za 7 razlike na poluvremenu.

U nastavku dosta lopti je završavalo u protviničkom reketu gdje je u prvom djelu treće četvrtine dominantan bio Vili Rid, sa lakom egzekucijom. Bilježimo sjajno zakucavanje Melvina Edžima.

U ovom periodu smo imali i maksimalnih 15 poena razlike i sve je izgledalo da ćemo ući u mirnu završnicu ali su domaći košarkaši uspjeli da se vrate u meč.

Prije svega "plavo-bijeli" su jednostavno stali u napadu, a Čačani su iskoristili svaku našu grešku.

Na kraju utakmica je ušao u egal, na 40 sekundi je izgledao kao da Borac može do potpunog preokreta, ali zahvaljujući našem ofanzivnom skoku i trojci Melvina Edžima na sedam sekundi do kraja   uspjeli smo  da osiguramo tijesnu pobjedu.

Kobs je meč završio sa 19 poena, Vili Rid sa 14, Melvin Edžim sa 13 i 6 skokova.