Savršeni debi Milojevića: Atomska košarka, rekord kluba, ubjedljiva pobjeda protiv FMP-a
slika 30.01.2021. 18:49 h
Košarkaši Budućnost VOLI-ja savladali su FMP u Železniku 88:99 (25:38, 16:25, 18:22, 29:14).

Navijači našeg kluba mogli su da uživaju u atomskoj košarci plavo-bijelih koju su demonstrirali na debiju Dejana Milojevića.

Agresivna odbrana, brz napad, dobar protok lopte i nevjerovatan procenat šuta (pogotovo u prvom poluvremenu).

Milojević je odlučio da startuje sa petorkom Džastin Kobs, Fedor Žugič, Melvin Edžim, Danilo Nikolić i Vili Rid.

Naši košarkaši odlično otvaraju meč, serijom 7:0 dolazimo do startne prednosti. Fenomenalna rola Danila Nikolića. Krilni centar je u ovom periodu ubacio 9 poena. Po 7 su dali Nikola Ivanović i Džastin Kobs (obojica su imali i po 2 asistencije), Vili Rid 6.

U prvoj četvrtini je viđena jedna lepršava košarka, naša brza tranzicija, odličan šut, sve je rezultiralo sa savršenih 10 minuta košarke u u kojima smo ubacili čak 38 poena uz nevjerovatan procenat šuta od 86,7 odsto iz igre.

Postignutih 38 poena za četvrtinu je drugi najbolji učinak Budućnosti u istoriji ABA lige, pošto smo protiv Hemofarma iz Vršca 24. oktobra 2010. godine ubacili 40 poena.

I u drugoj četvrtini se prenijela energija iz prve, pa smo poslije dva i po minuta imali 18 poena prednosti. Naša ekipa je stihijski napadala koš protivnika, već poslije defanzivnog skoka u samo dvije sekunde bi "plavo -bijeli" bili na protivničkoj polovni.

Prednost je rasla,a tokom dvije četvrtine uspjeli smo da opteretimo glavnog organizatora igre FMP-a Filipa Čovića sa ličnim greškama, koji je na poluvrijeme pošao sa četiri penala.

Čak četvorica košarkaša su bili dvocifreni. Danilo Nikolić je dao 14 poena,  Džastin Kobs 12, Nikola Ivanović i Vili Rid po 10 (Rid je imao i 5 skokova).

Na poluvremenu je i dalje bio visok procenat šuta iz igre - 65,7 odsto (72 odsto za dva poena, 50 odsto za 3).

U prvom poluvremenu Budućnost je dala 63 poena, što je novi klupski rekord u ABA ligi.

Nakon 10 minuta pauze, nastavili smo sa jakim tempom, i poslije serije od 10:2 došli do prednosti od 30 poena razlike.

U ovom periodu sjajna rola našeg najmlađeg člana Fedora Žugića koji je dao 8 poena (dvije trojke) i podijelio 4 asistencije.

Posljednja dionica donijela je i blagi pad u igri, nakon stvarno visokog tempa u prvih 30 minuta. Domaćim je uspio na kraju da smanji prednost Budućnosti na 11 poena razlike.

Džastin Kobs je dao 20 poena i imao 5 asistencija, Nikola Ivanović je imao 15 poena, 4 asistencije i 3 skoka, Danilo Nikolić 14 poena i 4 skoka, Vili Rid 10 poena, 7 skokova i 2 blokade, Melvin Edžim je takođe imao ubačenih 10 poena uz 5 skokova i 4 asistencije.