Budućnost dobila triler u Zagrebu
slika 13.03.2021. 20:00 h
Naši momci su na krilima plasmana u četvrtfinale Evrokupa, iako umorni, pobijedili Cibonu u Zagrebu sa 76:72. Plavo bijeli sada imaju 15 pobjeda uz tri poraza, a već u utorak u Zadru nas očekuje novi meč Aba lige.

Igrači Budućnosti nemaju vremena za odmor, jer već 16. marta igraju odloženi meč sedmog kola regionalnog takmičenja protiv Zadra u Zadru. Derbi protiv Zvezde je na programu 21. marta u Podgorici, a prvi meč četvrtfinala Evrokupa protiv Monaka 23. marta.

Prevagu na tasu Budućnosti donijeli su Danilo Nikolić sa 13, Džastin Kobs sa 13, Nikola Ivanović sa 11 i Amadeo Dela Vale sa 10 poena.

Cibona je bila konkurentan rival u prvoj deonici. Imala je i prednost od pet poena, ali je Budućnost u završnici, mini serijom 5:0, u režiji Danila Nikolića i Amadea Dela Valea, na mini odor otišla sa viškom od četiri poena – 20:16.

Sredinom druge deonice, izabranici Dejana Milojevića su uz dobru odbranu, te znatno raznovrsniju i efikasniju igru u napadu, pobjegli na 31:20. Do kraja poluvremena plavo bijeli su odbijali nalete Zagrebčana i Budućnost je na poluvremenu vodila sa 37:29.

Našu ekipu u prvih 20 minuta su predvodili Melvin Edžim sa osam, Danilo Nikolić sa sedam i Amadeo Dela Vale sa šest poena.

Treću dionicu je trojkom otvorio Danilo Nikolić da bi tokom istog perioda pogodio još jednu za vođstvo plavih - 47:35. Međutim, vrlo brzo je domaća ekipa napravila seriju 20:8 i preokrenula rezultat – 55:54. U poslednjim sekundama treće četvrtine kapiten, Suad Šehović pogađa trojku za 55:57.

Odmah na startu poslednje četvrtine se vidjelo da će se igrati koš za koš u poslednjih 10 minuta. Dejan Milojević je bio primoran da zatraži minut odmora sredinom poslednjeg kvartala. Na oko 2 minuta do kraja utakmice Džastin Kobs postiže trojku nakon izolacije i plavi su poveli sa 69:66.

Odbranili smo sledeći napad a onda je Vili Rid poslije ofanzivnog skoka pogodio za 71:66. Na 60 sekundi do kraja Cibona smanjuje na 71:68, naš tim promašuje trojku, ali je Edžim uspio da stigne do nje i iznudi slobodna bacanja. Pogodio je jedno za 72:68. Do kraja meča Kobs se našao 4 puta na slobodnim bacanjima, dok je Ivanović šutirao dva.

Nastavlja se paklen period našim momcima. Već u utorak nas očekuje utakmica u Zadru, u nedelju meč sa Crvenom Zvezdom, nakon koje igramo dva meča sa Monakom (23. i 26. marta).

Za 29. mart je zakazan duel sa Mornarom u Baru a eventualni treći susret sa Monakom je zakazan za 31. mart.