UBJEDLJIVA POBJEDA U DERBIJU: Ples čete Dejana Milojevića protiv evroligaške ekipe
slika 21.03.2021. 21:45 h
Budućnost VOLI je slavila u derbiju ABA lige protiv Crvene zvezde 83:63 (24:12,19:20, 24:14, 16:17)

Kakva noć u Morači. U derbiju ABA lige, utakmici koja je obilježila prethodna dva finala ABA lige (prošle godine odlukom čelnika liga je bila prekinuta) navijači su kraj ekrana imali priliku da uživaju u jednoj fenomenalnoj partiji čete Dejana Milojevića.

Fenomenalna partija cijelog tima, na obije strane terena.

U odbrani jednostavno smo zaključali sve puteve ka košu, i apsolutno dominirali reketom, a u napadu smo imali priliku da vidimo i sjajne prodore i odličan šut za tri poena.

Još jednom su naši momci odgovorili sjajno na važnost utakmice, i ovakva igra i pristup raduju pred utakmce TOP 8 faze Evrokupa sa francuskom Monakom.

Dejan Milojević je odlučio da u prvoj petorci večeras istrče Džastin Kobs, Petar Popović, Melvin Edžim, Danilo Nikolić i Vili Rid.

Na samom otvaranju meča Rid je gospodario reketom protivnika. Nakon dva vezana poena našeg centra, Radonjić je bio primoran da povuče Kuzmića i ubaci NNoka.

Gosti nakon manje od  3 minuta izlaze iz bonusa sa prekršajima.

Fenomenalno su naši košarkaši završavali u reketu na poečtku utakmice, a svakako najljepši potez u tom periodu napravio je Danilo Nikolić koji je prvo fintom šuta prevario Davidovca, a onda se stuštio ka košu i završio moćnim zakucavanjem sa dvije ruke.

Nakon šest minuta "plavo-bijeli" su imali dvocifrenu prednost, nakon polaganja Edžima rezultat je bio 16:55 za naše košaraše.

Ni Lendri NNoko nije mogao nišra našem "Air Kanzasu", pa je trener gostiju bio primoran da proba sa Jagodić Kuridžom.

Dominacija naših igrača na skoku 11:4 u prvoj četvrtini, a ekipu iz Beograda smo u istom periodu sveli na samo 12 poena.

U drugoj četvrtini pokazali smo da nam nije samo reket specijalnost pa u dva vezana napada, sa linije 6,75 prvo pogađa Nikola Ivanović, a onda i Danilo Nikolić na fenomenalan pas Amedea Dela Valea.

Odlična rola Nikole Ivanovića krajem prve i početkom druge četvrtine. Naš plej je skupio 9 poena, prodirao je u reket, koristio mismatcheve.

U drugoj dionici probleme nam je zadavao Ognjen Dobrić koji je pogodio tri trojke.

Međutim ekipa Dejana Milojevića je u prvih 20 minuta odigrala fenomenalnu odbranu, prije svega u reketu. Rid, Edžim, oba Nikolića, Mitrović bili su nerješiva enigma za napad "crveno-bijelih".

Na poluvremenu Ivanović 12 poena, Edžim 11 i 4 skoka, Rid 6 uz 4 skoka, Danilo Nikolić 5 poena.

Drugo poluvrijeme otvaramo trojkom Nikolića preko ruke Marka Simonovića.  Uslijedila je šuterska klinika iz italijanske kuhinje našeg harizmatičnog Amedea, koji sa dvije trojke dovodi naš tim na maksimalnih +18 poena prednosti.

Dalekometna paljba u drugom poluvremenu nastavila se i trojkom Edžima za 62:38 za nas i sjajnom serijom od 12:0.

Ponovo smo pokazali da imamo višedimenzionalni napad, jer smo pored totalne dominacije u reketu imali i na kraj treće četvrtine 8/17 za tri poena.

I posljednju dionicu otvaramo serijom 7:0. Prvo je Danilo Nikolić sjajnim ulazom pogodio, pa onda Kobs sa poludistance, a onda Amedeo Dela Vale trojkom iz ćoška.

Do kraja rutinski smo održavali prednost i na kraju slavili sa 20 poena razlike (u jednom trenutko vodili i 28 poena).

Edžim je meč završio sa 18 poena, Ivanović sa 14, Kobs sa 13 i 6 asistencija, Danilo Nikolić i Dela Vale su dali po 10 poena.

Sada nas čeka još jedna turneja, gdje ćemo u usklopu TOP 8 faze igrati protiv francuskog Monaka.