Budućnost slavila protiv Mege: Granitna odbrana "plavo-bijelih"
slika 04.04.2021. 13:56 h
Budućnost VOLI je savladala ekipu Mege 92:79 (22:25, 25:16, 27:24, 18:12)

Nakon tromeča sa Monakom, naši momci su uspjeli da srede misli i da pobjedom vrate Megi za poraz u prvom djelu sezone.

Dejan Milojević je sjajno postavio ekipu za meč sa neugodnim protivnikom, i prije svega sjajnom timskom odbranom došao do novog trijumfa u ABA ligi.

Imali smo 10 ukradenih lopti, 5 blokada i samo 9 izgubljenih lopti.

Jedini segment koji ostaje zabrinjavajuć, još iz tromeča sa Monakom je šut za 3 poena.

Samo 6 pogođenih trojki od 27 pokušaja , od čega dosta otvornih šuteva iz izgrađenih akcija.  A opet, i pored toga dali smo  92 poena

Dejan Milojević se odlučio za startnu petorku Džastin Kobs, Petar Popović, Amedeo Dela Vale, Melvin Edžim, Vili Rid.

Gosti bolje otvaraju utakmicu, prije svih Filip Petrušev.

Mega je povela 9:2, pa 16:8, da bi na sredini četvvrtine stigli i do dvocifrene prednosti.

U tom periodu u našem taboru dobra rola Petra Popovića koji je imao i jedno atraktivno zakucavanje, u kojem se odrazio sa obije noge.

Gosti su poveli 21:10.

Tada na scenu stupa naš kapiten Suad Šehović koji sa dvije vezane trojke pravi prvu mini seriju za "plavo bijele" i smanjuje prednost gostiju na pet poena.

Sjajna rola i za Danila Nikolića koji je dao dodatnu energiju sa klupe, pogotovo u skok igri.

Drugu četvrtinu otvaramo lob pasom Nikole Ivanovića za Zorana Nikolića koji zakucava.

Popović pogađa težak šut za dugu dvojku, da bdi onda pogađali iz reketa, prvo Rid, pa Edžim.

Utakica je ušla u "posjed za posjed" momentum.

Ponovo nas je mučio šut za tri poena jer su naši košarkaši šutirali 2/14 za tri poena (samo Šehović precizan sa perimetra).

Milojević je odlučio da pokuša sa "small ball" petorkom u kojoj je Danilo Nikolić bio petica, ne bi li širokim napadom došli do 3 poena, ali jednostavno u ovom periodu šut spolja nije išao od ruke.

Ivanović uspjeva da ukrade loptu i asistira Luki Mitroviću za novo atraktivno zakucavanje našij momaka.

Pogocima sa penala Dragana Apića dolazimo do prve prednosti u utakmici u posljedjnem minutu druge četrtine.

Džastin Kobs nakon dva bloka pogađa za prednost od 4 poena na poluvremenu.

Nakon početnih poena Petruševa, naši momci su uspjeli odbranom da njega i Marka Simonovića potpuno odsjeku iz utakmice u prvom poluvremenu.

Džastin Kobs je na poluvremenu predvodio poenterski učinak za naš tim sa 8 poena, Popović, Edžim i Šehovič su dali po 6, Nikola Ivanović 5 uz 3 asistencije.

Ivanović je sjajno otvorio drugo poluvrijeme sa 5 vezanih poena (konačno pogođena trojka za "plavo-bijele").

Zatim je i Džastin Kobs vezao 4 poene za naše, pa smo poveli sa maksimalnih 8 poena prednosti.

Gosti se nisu predavali, ali ni naši momci nisu isupštali prednost u ovoj dionici, prije svega fenomenalnom odbranom.

Defenziva se pokazala i u posljednjoj dionici gdje smo u 5 minuta protivniku dozvolili samo 3 poena.

Otišli smo na maksimalnih +20 i pobjednik je bio riješen.

Titulu MVP-a susreta je ponio Nikola Ivanović sa 20 poena, 6 asistenicja, 3 skoka i dvije ukradene.

Edžim je dao 15 poena, uz 6 skokova i 3 asistencije, Kobs 14 poena i 4 asistencije, Popović 13 poena i 3 ukradene lopte, Rid 9 poena, 7 skokova i čak 5 blokada.

Idući meč igramo protiv Cedevita Olimpije.