Pobjedom protiv Krke plavo bijeli osigurali plej of Aba live!
slika 11.04.2021. 14:55 h
Plavo bijeli slavili u Novom Mestu protiv Krke rezultatom 70 90.

U uvijek neugodnoj dvorani Leon Štukelj domaći tim je bolje otvorio utakmicu. U više navrata su imali 7, 8 poena razlike (12:5, 15:8, 17:10, 20:13). U prvoj četvrtini našu ekipu je predvodio Cobbs sa 7 poena, dok su Žugić i Šehović pogodili po trojku.
Do kraja četvrtine plavo bijeli su stiglI do poena zaostatka - 20:19.
Serijom 13:0 Budućnost Voli je došla u vodstvo (26:20), a ekipa Krke nije postigla poene punih 6 minuta.
Nakon 3 poena Krke naša ekipa opet pravi seriju i dolazi do dvocifrene prednosti na 4:25 min do kraja poluvremena (23:33).
Della Valle u ovom periodu postiže 10, Ejim 4, Apić 2 poena uz atraktivnu blokadu, dok je Popović položio za 2 poena.
Do kraja četvrtine naš tim je zadržao prednost, 33:44 je pisalo na semaforu nakon 20 minuta.
U trećoj četvrtini naš tim je nastavio sa dobrom igrom i prednost je samo rasla do 20 poena razlike. Nakon 30 minuta rezultat je bio 49:69.
Poslednjih 10 minuta naši momci su održavali prednost i pobjednik se nije dovodio u pitanje.
Svih 12 igrača su ušli u igru i svi su se i upisali u strijelce.
Najefikasniji su bili Cobbs sa 18, Della Valle 12, Ivanović sa 11 poena. Reed je uhvatio 8 lopti, dok je Ivanović bio najbolji asistent (4). Cobbs i Ejim su dodali po 3 asistencije.
Naredni meč naše momke očekuje u srijedu protiv Igokee od 20 časova u SC 'Morača'.