U FINALU SMO!!! Na krilima čelične odbrane dobijen Mornar u Baru
slika 07.05.2021. 22:53 h
Košarkaši Budućnosti slavili su i u drugom meču polufinala ABA lige protiv Mornara 81:92 (20:27, 30:25, 17:27, 14:13)

Fenomenalna igra izabranika Dejana Milojevića večeras u "Topolici".

Naši momci su prije svega odigrali jednu fantastičnu timsku odbranu.

Uspjela je naša unutrašnja linija da "zaključa reket" dok je i spoljna linija odradila sjajan posao.

Koliko smo dominantni bili najbolje govori da smo napadački potentni Mornar zaustavili na samo 28 poena u drugom poluvremenu.

Dejan Milojević se ponovo odlučio za petorku Džastin Kobs, Fedor Žugić, Melvin Edžim, Luka Mitrović i Vili Rid.

Mihailo Pavićević je odlučio da na ovo odgovori niskom petrokom sa tri beka (Pulen, Nidam, Jeremić).

Domaći igrači bolje otvaraju meč mini serijom 10:4. Mitrović je u tom periodu bio najraspoloženiji naš igrač sa 4 poena i 1 asistencijom.

Petar Popović u jednoj kontri pokazuje još jedan put da ima sjajnu elevaciju, pa tako u kontri moćno zakucava.

Naš bek je bio "X faktor" u ovom periodu pošto je ubacio 9 vezanih poena. Odličan doprinos sa klupe i Danila Nikolića koji je u prvoj četvrtini ubacio 5 poena.

Prednost od 7 poena naših brzo se istopila serijom domaćina od 11:2.

Od tada "napadačku baklju" za naš tim uzima Džastin Kobs koji je postigao 16 do poluvremena.

Nap plej je htio loptu kod sebe, uspio je da izunudi dosta prekršaja, a kad treba pogađao je i za tri poena.

Odlično otvaramo drugo poluvrijeme. Milijevićev tim je prije svega igrao fantastično u odbrani, a onda smo u napadu preko Kobsa, ali i Ivanovića, Nikolića uspjevali da dođemo i do 10 poena prednosti.

U trećoj dionici izdvajamo prvo fenomenalnu blokadu Vilija Rida, pa kontru iz koje Amedeo Dela Vale postiže trojku.

Italijan ponovo iz sjajne defanzive Ivanovića pogađa van linije 6,75 i poveli smo 12 poena.

Odmah iduća akcija blokada Zorana Nikolića i trojka Ivanovića na drugom kraju za + 15 poena za "plavo-bijele".

I posljednju dionicu Dela Vale otvara sa trojkom. Nakon toga Mornar je probao u dva navrata da proba da uhvati priključak, ali više prednost nije padala ispod 10 poena.

Džastin Kobs je dao 21 poen (3/3 za 3), Dela Vale 17 (pet trojki) Rid je imao 14 poena i 9 skokova, Nikola Ivanović 10 poena i 7 asistencija.

Sa ovom pobjedom opet smo ušli u finale ABA lige (3. put za redom) i tu čekamo pobjednika majstorice između Igokee i Crvene zvezde.