Poraz u prvom meču: Plavo-bijeli se vratili iz nokdauna, na kraju falilo i malo sportske sreće
slika 16.05.2021. 20:50 h
Košarkaški Budućnost Volija poraženi su u finalu od Crvene zvezde sa 82:78 (20:20, 24:18, 19:17, 19:23) u prvoj seriji finala ABA lige

Naši momci odigrali su jednu tešku utakmicu u kojoj su bili ravnorpavni učesnik, sve do serije domaćih na kraju treće i na početku četvrte kada je zaostatak iznosio 15 poena razlike.

Uspijeli smo ipak da pokažemo karakter, da se vratimo iz nokdauna, ali na kraju je ipak slavio domaći tim.

Glavni problem je kontrola defanzivnog skoka pošto smo domaćinu dozvolili čak 18 ofanzivnih skokova.

Na kraju ostaje žal za možda bolje organizovanoj odbrani i napadu u posljendjih 20-ak sekundi meča.

Dejan Milojević se odlučio za petorku Džastin Kobs, Fedor Žugić, Melvin Edžim, Luka Mitrović i Vili Rid.

Naši košarkaši otvaraju sjajnom akcijom Luke Mitrovića za Vilija Rida, a naš slavljenik koji danas puni 31 godinu je moćno zakucao.

U sudijskom kriterijumu u prvoj četvrtini se naši momci ne snalaze najbolje. Brzo smo izašli iz bonusa (za samo 4 minuta), plus je odlučeno da klupa zbog prigovora dobije tehničku grešku.

Domaći uspjevaju da dođu do 11:4. Danilo Nikolić trojkom prekida seriju, a Rid radi svoj specijalitet, hvala lob pas i zakucava i smanjujemo na 11:9.

Zvezda opet pravi seriju, ovog puta od 7:0. Tada na scvenu stupa naša druga petorka predvođena Popovićem, Ivanovićem i Zoranom Nikolićem.

Popovič podgađa trojku, pa onda pokazuje svoje prepoznatljive defanzivne kvalitete, Ivanović je uspio da podijele 4 asisitenciije.

U drugoj dionici naši nastavljaju borbeno, a poenima Luke Mitrovića dolazimo i do prvog vošstva.

Džastin Kobs je izborio 3 slobodna bacanja nakon jednog prekršaja Dobrića. Tom prilikom naš plej se i povrijedio. Uspio je da u narednom napadu pogodi polaganje, ali je morao da traži zamjenu.

Ponovo dio igre gdje je dominirao Vili Rid. Naš centar je dominiirau u napadu protiv svih čuvara koji su se smijenjivali na njemu.

Ušli smo u seriju igre koš za koš i osjećala se težina same utakmice.

U nastavku rovovoska borba se nastavila. Ponovo uspijevamo serijom dobre defanzive da preokrenemo rezultat i povedemo.

Ponovo nastavak sjajne serije Vilija rida, koji je apsolutno dominurao na obije strane terena.

Posebno se istakla jedna blokada , a onda i močno zakucavanje.

Međutim pred kraj treće dionice ponovo domaći igrači prave seriju i odlaze pred posljednih 10 minuta sa 8 poena razlike.

Posljedna dionica kreće serijom domaćina, koja jse iz treće dionice iznosi 11:0.

Izgledalo je u jednom trenutku da je meč završen pogotovo kod rezultata 70:55, ali "plavo-bijeli" su uspjeli da se vrate.

Za nepunih 5 minuta istopili smo prednost Zvezde i meč uveli u egal, sa zaostatkom od samo dva poena razlike.

Ipak domaći uspijevaju da privedu meč kraju i na kraju da odnesu pobjedu od 4 poena razlike.

Vili Rid je bio sjajan. Centar Budućnosti je dao 26 poena i imao 10 skokova.

Dabl dabl učinak je imao i Nikola Ivanović sa 16 poena i 10 asistencija.