Poraz i u drugom meču: Fenomenalan povratak nije na kraju krunisan pobjedom
slika 18.05.2021. 22:40 h
Košarkaši Budućnosti izgubili su od Crvene zvezde 85:79 (30:17, 25:24, 8:29, 22:9)

Nakon prvih 20 minuta drugog meča finalne serije ABA lige u Beogradu, izgledalo je kao da domaći košarkaši idu ka laganih 2:0 u seriji.

Al onda smo u 10 minuta treće četvrtine pokazali sav svoj potencijal, stigli, pa preokrenuli rezultat i poveli 7 poena razlike.

Nismo uspjeli do kraja meča da ih sačuvamo, i ostaje velika žal pogotvo poslije nevjerovatnog povratka u meč

Dejan Milojević se odlučio za startnu petorku Džastin Kobs, Fedor Žugić, Suad Šehović, Melvin Edžim i Vili Rid.

Domaći košarkaši dosta bolje otvaraju meč i na startu prave seriju 10:1.

Naši momci se nisu u početku snašli sa agresivnim pristupom Zvezde.

Dejan Milojević je bio primoran za rani tajmaut, nakon čega je probao da osvježi petorku sa Nikolom Ivanovićem i Petrom Popovićem.

Izgledalo je tada kao da polako hvatamo priključak, ali krenula je onda nova serija domaćih igrača koji su otišli na +15 (25:10).

Do kraja četvrtine manje -više održavala se razlika, pa smo poslije 10 minuta zaostajali 13 poena (30:17).

U prvih 10 minuta samo tri puta smo pogodili iz igre.

U drogoj dionici fenomenalna rola Danila Nikolića koji je sa tri pogođene trojke uspio da podigne malo našu ekipu. Dobar je bio i Ivanović.

Tokom cijele četvrtine izgledalo je da možemo da dodatno istopimo prednost domaćih.

Međutim na samom kraju Zvezda ponovo pravi seriju i uspijeva da ponovvo vrati prednost od 15 poena razlike.

Drugo poluvrijeme otvaramo sa serijom odlično. Prvo Kobs pogađa trojku, pa Nikolić odlično 1 na 1 sa Simonovićem, oa onda dvije trojke.

Serija 13:2 i spuštena prednost samo na 3 poena razlike.

Poslije pogotka Lojda, Kobs je fauiliran za 3 poena i pogađa sva 3, da bi Nikola Ivanović onda ukrao loptu i položio za izjednačenje.

Poslije još jedne dobre odbrane Edžim polaže i prelazimo u vođstvo!!!

Rapsodija ekipe Dejana Milojevića se nastavila, domaći nisu imali rješenja za  našu odbranu, a u napadu elegija Danila Nikolića i Melvina Edžima.

Treća četvrtina Zvezda-Budućnost 8:29.

Četvrta dionica, lopta je bila teša za oba tima u prvom dijelu posljednjih 10 minuta. Zvezda je uspjela da smanji na tri poena prednosti na 4 i po minuta do kraja.

Beograđani onda dobjaju faul na šutu za 3 poena, gdje iskorištavaju sva tri, da bi onda iskoristili grešku Džastina Kobsa i poenima Simonovića došli u vođstvo.

Potom Nikola Ivanović pogađa sjajno za 3 poena i opet smo prekrenuli poen prednosti.

Dobrić pogađa za 3 poena, i onda serijom grešaka naših momaka u napadu, domaći iskorištavaju i meč privode kraju.

Danilo Nikolić je bio fenomenalan sa 26 poena (6 trojki), Džastin Kobs je dao 14, Ivanović i Edžim po 12, Rid 10 poena.

Serija se nastavlja u Podgorici 22. maja.