Uz huk sa tribina i italijansku magiju: Budućnost dobila Zvezdu
slika 22.05.2021. 22:37 h
Košarkaši Budućnost Volija savladali su Crvenu zvezdu 75:71 (15:19, 20:13, 16:15, 24:24) u trećoj utakmici finalne serije ABA lige.

U jednoj ne baš možda lijepoj za oko utakmici, ali pravoj borbenoj, onoj u kojoj se borite za svaki posjed kao da je posljednji, uz huk sa tribina i našeg najboljeg šestog igrača "plavo-bijeli" su upisali pobjedu.

Amedeo Dela Vale je noćas bio čovjek odluke, i njegov start u prvoj petorci i veća minutaža se pokazala kao pun pogodak.

Bukvalno svaki put kad se lomio rezultat Italijan je bio čovjek koji pogađao.

Dejan Milojević se odlučio za startnu petorku Džastin Kobs, Amedeo Dela Vale, Melvin Edžim, Danilo Nikolić i Vili Rid.

U izuzetno teškoj prvoj četvrtini gdje se rovovski borilo za svaku loptu, meč bolje otvaraju naši košarkaši.

Pravimo na startu seriju 8:4, ali gosti uspijevaju da se vrate.

Džastin Kobs je u ovom periodu predvodio naš napad sa 5 poena.

Drugu četvrtinu otvara Luka Mitrović sjajnim "poster" zakucavanjem.

Naš krilni centar je imao sjajnu rolu sa 6 poena vratio je Budućnost u egal. Odlična odbrana ekipe Dejana Milojevića u drugoh 10 minuta.

Dovoljno govori podatak da smo goste iz Begrada zaustavili na samo 13 poena. Možda bi razlika bila i veća da smo bolje pucali van linije 6,75.

U prvom poluvremenu samo tri pogođena šuta sa perimetra, od 11 pokušaja.

Nervoza i ulog trećeg meča prenijela si u na treću četvrtinu. Beograđani bolje otvaraju i preuzimaju vođstvo.

Tada se konačno budi Melvin Edžim. Naš Kanađanin koiji je u prvom poenu pogodio samo 1 poen, u trećoj dionici je ubacio 8 i ponovo je vratio prednost "plavo-bijelima".

U posljednjih 10 minuta, baš kad je bilo najpotrebnije Dela Vale i Danilo Nikolić pogađaju trojke.

Slijedi ponovo težak period, protivnik je ponovo imao priključak, ali onda naš tim pokazuje karakter, i u jednoj pravoj čvrstoj i jakoj košarci,  uspijevamo da meč privedemo kraju.

Sjajan je bio noćas Amedeo Dela Vale. Naš Italijan je ubacio 19 poena, pogodio 4 trojke (jednu u posljednjem minutu), lavovski se izborio za loptu nakon promašaja i iznudio bacanja nakon kojih smo upisali pobjedu.

Nikola Ivanović je dao 11 poena uz 6 asistencija, toliko je dao i Danilo Nikolić  uz 8 uhvaćenih lopti, Luka Mitrović 8 uz 7 skokova, dok je Edžim meč završio sa 9 poena.

Iduća utakmica je u ponedjeljak 24. maja ponovo u hali "Morača".