Poraz u Beogradu: Hrabra Budućnost u dvorani "Aleksandar Nikolić"
slika 28.05.2021. 22:36 h
Košarkaši Budućnosti izgubili su majstoricu finala ABA lige od Crvene zvezde 67:60 (15:14, 18:14, 20:21, 14:11)

Plavo bijeli su tako završili sezonu u ABA ligi, porazom u majstorici finala.

Imali smo velikih problema sa rosterom, pošto startni centar Vili Rid nije na kraju mogao da igra.

Zoran Nikolić je zauzeo njegovo mjesto, i sjajno je odradio posao.

Na kraju hrabra igra naših momaka pred 7.000 ljudi u dvorani "Aleksandar Nikolić". Do kraja smo bili u meču, na kraju falio nam je šut spolja,

Dejan Milojević se odlučio za petrorku Džastin Kobs, Nikola Ivanović, Suad Šehović, Luka Mitrović i Zoran Nikolić.

Fenomenalno otvaramo meč. Petorka koja je iznenadila domaćina je sjajno odradila posao u punoj dvorani.

Odličan je bio Zoran Nikolić koji je preuzeo ulogu startnog centra. Poslije vođstva naših od 11:8, Dejan Radonjić je bio primoran da zove tajm aut.

Nakon toga domaći košarkaši prave seriju od 7:0

Petar Popović je trojkom presekao seriju domaćih, u nakon 10 minuta samo poen prednosti za domaće.

I u drugoj dionici nastavljena je prava rovovska borba. Ekipa Dejana Milojevića je igrala sjajno i odbrani.
Nikola Ivanović je sa dvije trojke održavao naš tim u rezultatskoj neizvjesnosti. Odlični su bili i Luka Mitrović o Petar Popović.

Na poluvremenu imali smo zaostatak od 5 poena.

U nastavku poluvremena sjajno otvaranje naših. Zoran Nikolić ponovo sa sjajnom tokom i u napadu i u odbrani.

Protivnik uspijeva ponovo da uđe u dobru seriju. Kod nas Džastin Kobs je bio sjajan. Naš plej je sve pogađao, bio precizan sa slobodnih bacanja.

U posljednjoj dionici na 4 poena razlike za domaće imali smo četiri napada u kojima smo promašili neke i otvorene šuteve.

Protivnik je to iskoristio i na kraju trijumfovao.

Džastin Kobs je završio meč sa 21 poenom, Luka Mitrović, Nikola Ivanović i Zoran Nikolić su dali po 8.